ՌԴ նախագահն է Դավոսի տնտեսական համաժողովում միջազգային հանրությանը կոչ անում հումանիտար օգնություն ցուցաբերել Արցախին. կառավարությունն այս ընթացքում որեւէ քայլ չի ձեռնարկել. Մարուքյան 01/29/2021 11:18 | Մեկնաբանություն
Անցել է 2 ամսից ավելի, ինչ "Լուսավոր Հայաստան" կուսակցությունը հրապարակել է ճգնաժամից դուրս գալու ճանապարհային քարտեզը, որով, ի թիվս այլնի, առաջարկվում էր դոնորների միջազգային համաժողով հրավիրել եւ հավաքագրել հումանիտար օգնություն։ Ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է ԼՀԿ ղեկավար Էդմոն Մարուքյանը.
«Այս ուղղությամբ կառավարությունն այս ընթացքում որեւէ քայլ չի ձեռնարկել, որեւէ արդյունք չի գրանցել։
Եվ այժմ տեղեկանում ենք, որ ՌԴ նախագահ Վ. Վ. Պուտինն է Դավոսի տնտեսական համաժողովում միջազգային հանրությանը կոչ անում հումանիտար օգնություն ցուցաբերել Արցախին»,-գրել է Մարուքյանը:

Марукян отреагировал на новость о призыве Путина оказать гуманитарную помощь Арцаху 01/29/2021   13:00  |  Комментарий
Прошло два месяца, как партия “Просвещенная Армения” обнародовала “дорожную карту” по выходу из кризиса, при помощи которой среди прочего предлагалось созвать международную конференцию доноров и собрать гуманитарную помощь. Об этом пишет на своей странице в Facebook Эдмон Марукян.
“В данном направлении на протяжении всего этого времени правительство не предприняло каких-либо шагов, не зарегистрировало какого-либо результата. Теперь же мы узнаем, что президент РФ В.В. Путин на Давосском экономическом форуме призвал международное сообщество оказать гуманитарную помощь Арцаху”, - написал Марукян.