Ես բոլոր նրանց հետ եմ, ովքեր պայքարում են Նիկոլի դեմ, չեն խաղակցում նրան և չեն լեգիտիմացնում նրան, ովքեր գործարքի չեն գնում և չեն վաճառվում. Մինասյան 01/29/2021 13:18 | Մեկնաբանություն
Ինձ հաճախ հարց են տալիս, թե ինչպես եմ վերաբերվում այս կամ այն քաղաքական գործչին։ Պատասխանում եմ՝ ինձ համար բոլորը հավասար են, և բոլորը համախոհներ են, եթե նրանք ԴԵՄ են Նիկոլին։
Ինձ նաև պարբերաբար հարցնում են որևէ քաղաքական միջոցառման նկատմամբ իմ վերաբերմունքի մասին՝ լինի դա պիկետ, հանրահավաք, թե կլոր սեղան։ Պատասխանում եմ՝ ես բոլորի հետ և բոլորին աջակից եմ, եթե նրանք Նիկոլի դեմ են։
Ինձ նաև հաճախ են հարցնում այն մարդկանց տարբեր ու, հաճախ՝ հակասական կարծիքների հետ կապված անձամբ իմ մասին, ովքեր դեմ են Նիկոլին։ Ես պատասխանում եմ. ինչ էլ որ ասեն այդ մարդիկ իմ մասին, և ինչպես էլ նրանք նախկինում վարված լինեն, նրանք միևնույն է ավելի լավն են, քան Նիկոլը։
Մի տվեք այլեւս այդ հարցերը:
Ես բոլոր նրանց հետ եմ, ովքեր պայքարում են Նիկոլի դեմ, չեն խաղակցում նրան և չեն լեգիտիմացնում նրան, ովքեր գործարքի չեն գնում և չեն վաճառվում: Նրանց, ովքեր դեմ են Նիկոլային, ես պատրաստ եմ ներել ամեն ինչ՝ նախորդ զանցանքներից ու վիրավորանքներից մինչև բամբասանքներ ու վիրավորանքներ իմ հասցեին։
Ներկայիս իշխանությունը ստիպեց բոլոր հայրենասերներին, անկախ նրանց քաղաքական համոզմունքներից, դառնալ թունդ ընդդիմադիր։ Ես վստահ եմ, որ դավաճանին իր աթոռից քերելուց հետո մենք ժամանակ կունենանք բանավեճ ծավալելու տարաձայնությունների մասին։ Բայց մինչ այդ խնդիրը մեկն է՝ զրոյացնել նրանց ազդեցությունը, ովքեր մեզ կխանգարեն կառուցել մեր Հայրենիքը։

Микаел Минасян ответил на вопрос, как он относится к тому или иному политическому деятелю 01/29/2021   13:41  |  Комментарий
Бывший посол Армении при Святом Престоле Микаел Минасян ответил на вопрос, как он относится к тому или иному политическому деятелю.
"Мне часто задают вопрос о том, как я отношусь к тому или иному политическому деятелю. Отвечаю: для меня все равны и все - единомышленники, если они выступают ПРОТИВ Никола. Меня, также, регулярно спрашивают о моем отношении к какому-либо политическому мероприятию, будь то пикет, митинг или круглый стол. Отвечаю: я со всеми и за всех, если они ПРОТИВ Никола. Меня также нередко спрашивают относительно различных и, зачастую, противоречивых мнений тех, кто ПРОТИВ Никола, обо мне лично. Отвечаю: что бы ни говорили эти люди обо мне и как бы они не поступали в прошлом, они все равно лучше чем Никол. Не задавайте больше этих вопросов. Я со всеми, кто борется ПРОТИВ Никола, не подыгрывает ему и не легитимизирует его, кто не идет на сделки и не продается", - пишет Минасян в своем Telegram-канале.
Он отметил, что тем, кто ПРОТИВ Никола, он готов простить все: от прошлых проступков и обид, до сплетен и оскорблений в мой адрес.
"Нынешняя власть вынудила всех патриотов, вне зависимости от их политических убеждений, стать ярыми оппозиционерами. Я уверен в том, что после того, как мы выковыряем предателя из его кресла, у нас будет время поспорить о разногласиях. Но до того, задача у нас одна - обнулить влияние тех, кто нам помешает отстраивать нашу Родину", - написал Минасян.