Արտակ Թովմասյանը հանդիպել է ՀՀ-ում ՀԱՊԿ ինստիտուտի Հայաստանի ազգային ներկայացուցչության տնօրեն Նվեր Թորոսյանի հետ 01/29/2021   12:59  |  ԼՐԱՀՈՍ
«Թովմասյան» հիմնադրամի նախագահ Արտակ Թովմասյանը Հավաքական Անվտանգության պայմանագրի կազմակերպության ինստիտուտի հայաստանյան գրասենյակում հանդիպել է ՀՀ-ում ՀԱՊԿ ինստիտուտի Հայաստանի ազգային ներկայացուցչության տնօրեն Նվեր Թորոսյանի հետ։
Հանդիպմանը քննարկվել է Հայաստանի Հանրապետության և տարածաշրջանի անվտանգությանը վերաբերող հարցեր, ինչպես նաև ՀԱՊԿ անդամ պետությունների գործողությունները՝ միտված տարածաշրջանային և միջազգային անվտանգության ամրապնդմանը։
Անվտանգության ուղղությունները տարբեր են, քննարկվել է ոչ միայն ռազմական անվտանգությունը, այլ տնտեսական, մշակութային, էկոլոգիական, քաղաքակրթական առկա բազմաթիվ խնդիրներ։
17:50 27/01/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՎազգեն Մանուկյանը ժամանակավոր կառավարության համար կարող է լինել լավ թեկնածու. Թովմասյան
16:22 27/01/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՀնարավոր է՞ր առանց պատերազմի ստորագրել այդ փաստաթուղթը. այո՛ հնարավոր էր. Թովմասյան
16:18 27/01/2021  |  ԼՐԱՀՈՍ17 ուժերին միանալու ցանկություն չունենք, մեր ցանկությունն է ստեղծել նոր ուժ. Արտակ Թովմասյան
16:07 27/01/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՄեր քաղաքական թիմը անպայման կմասնակցի ընտրություններին և կունենա վարչապետի իր թեկնածուն. Արտակ Թովմասյանը
15:32 27/01/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԵղբայրս եղել է գնդապետ, իմ աջակցությունը ոստիկանությանը միշտ եղել է. Արտակ Թովմասյան
15:28 27/01/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՔաղաքականությամբ որոշեցի զբաղվել՝ ելնելով մեր երկրում ստեղծված իրավիճակից. Արտակ Թովմասյան
14:56 27/01/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԵրկրի ներկայիս վիճակում մարդ պետք է կամիկաձե լինի՝ երկրի ղեկն ստանձնելու համար. Արտակ Թովմասյան
14:44 27/01/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԱյո, ես պլանավորել եմ մասնակցել վաղվա հայահավաքին. Արտակ Թովմասյան
14:34 27/01/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՍտացվում է Նիկոլը Ռոբերտ Քոչարյանի պրոյեկտն է՞, լոգիկա չկա այդ ասեկոսեների մեջ. Արտակ Թովմասյան

Артак Товмасян встретился с директором национального представительства Института ОДКБ в Армении 01/29/2021   13:07  |  Лента новостей
Президент фонда “Товмасян” Артак Товмасян встретился с директором национального представительства Института ОДКБ в Армении Нвером Торосяном. Встреча прошла в Институте Организации Договора о коллективной безопасности. Об этом сообщили в отделе по связям с общественностью фонда "Товмасян".
На встрече были обсуждены вопросы, касающиеся безопасности Республики Армения и региона, а также действия государств-членов ОДКБ, направленные на укрепление региональной и международной безопасности.
Во время встречи обсуждалась не только военная безопасность, но и многие существующие экономические, культурные, экологические и цивилизационные вопросы.