Փաշինյանին զենքի ուժով պետք է հեռացնենք․ թշնամուն վերացնել է պետք․ Վահան Բադասյան 01/28/2021   12:25  |  ԼՐԱՀՈՍ
Նիկոլ Փաշինյանը կործանեց բանակը։ Այս մասին լրագրողների հետ զրույցի ժամանակ ասաց ռազմական, քաղաքական գործիչ, ԱՀ ԱԺ նախկին պատգամավոր Վահան Բադասյանը։
Նրա խոսքով ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին պետք է հեռացնեն ոչ միայն որպես պարտության խորհրդանիշ, այլև թշնամի․ «Հեռացնելու տարբեր ճանապարհներ կան ընդհուպ ֆիզիկապես հեռացնելը։ Դա ենթադրում է այն, որ թշնամուն պետք է վերացնենք, թեկուզ զենքի ուժով։ Այո ես գիտակցաբար սպառնալիքի կոչեր եմ անում, թող ԱԱԾ-ն ձերբակալի ինձ։ Ցանկացած մեկը պետք է ցանկանա թշնամուն ոչնչացնել։ Դա անհատները պետք է անեն։ Ես ինքս պատրաստ եմ դրան»,-ասաց Վահան Բադասյանը։
Հարցին՝ այդպես կլուծվե՞ն բոլոր այն խնդիրները, որոնք կան երկրում, Վահան Բադասյանը նկատեց՝ նախ պետք է երկիրը մաքրենք թշնամուց, որից հետո լուծենք մյուս հարցերը։

Пашиняна надо отстранить от власти при помощи оружия, врага надо уничтожить - Бадасян 01/28/2021   12:42  |  Лента новостей
Никол Пашинян погубил армию, заявил в беседе с журналистами военный, политический деятель, бывший депутат парламента Республики Арцах Ваан Бадасян.
По его словам, премьер-министра Никола Пашиняна следует отстранить от власти не только как символ поражения, но и как врага. “Для его отстранения есть разные пути, вплоть до физического устранения. Это подразумевает то, что врага надо убрать, пусть даже силой оружия. Да, я сознательно делаю призывы, озвучиваю угрозы. Пусть СНБ меня задержит. Любой человек должен желать уничтожения врага. Это должны сделать личности. Я сам готов к этому”, - сказал Ваан Бадасян.
В ответ на вопрос, разве это решит проблемы в стране, Бадасян отметил:”Прежде всего мы должны очистить страну от врага, после чего приступить к решению остальных вопросов”.