Դա աբսուրդի ժանրից է․ Փոխոստիկանապետը՝ քաղաքական ճնշումների մասին 01/27/2021 12:58 | ԼՐԱՀՈՍ
Ոստիկանական համակարգում ճնշումների մասին որևէ մեկը չի բարձրաձայնել։ Դա աբսուրդի ժանրից է։ Կառավարությունում լրագրողների հետ զրույցի ժամանակ ասաց ՀՀ ոստիկանապետի տեղակալ Արա Ֆիդանյանը՝ անդրադառնալով ոստիկանական համակարգում առկա քաղաքական ճնշումներին։
Փոխոստիկանապետի խոսքով յուրաքանչյուր հանդիպման ժամանակ ոստիկանության ղեկավարությունը մշտապես բարձրաձայնում է այն հարցը, որ ոստիկանությունն ապաքաղաքականացված կառույց է և որևէ մեկն իրավունք չունի ներգրավվելու քաղաքական գործընթացների մեջ։
Անդրադառնալով հարցին, թե ոստիկանության քանի աշխատակից է պատերազմից հետո լքել աշխատանքը, փոխոստիկանապետը նշեց․ «Յուրաքանչյուր ազատման դիմում այնպիսի մեծ արձագանքի տեղիք է տալիս, որ միանշանակ դրանց մասին տեղեկացված կլինեք։ Այս պահի դրությամբ չեմ կարող ասել։ Պատերազմից հետո դիմումների ավելացում չի եղել»,-ասաց Արա Ֆիդանյանը։

"Это из жанра абсурда": замглавы Полиции Армении о политическом давлении 01/27/2021   13:12  |  Лента новостей
Никто в системе Полиции не поднимал вопроса об оказываемом давлении; это из жанра абсурда. Об этом заявил в беседе с журналистами после заседания правительства заместитель главы Полиции Армении Ара Фиданян, комментируя сведения о политическом давлении в системе Полиции.
По его словам, в ходе каждой встречи руководство Полиции всегда говорит о том, что Полиция – это аполитичная структура, что никто не вправе вовлекаться в политические процессы.
Что касается числа нескольких, уволившихся после войны, замглавы Полиции отметил: “Каждое заявление об увольнении вызывает такой широкий резонанс, что однозначно вы проинформированы об этом. В данный момент я не могут сказать. Увеличения числа заявлений после войны не наблюдалось”, - сказал Ара Фиданян.