Արտակարգ դեպք Երևանում․ հետախուզման մեջ գտնվող քաղաքացին երեխայի է պատանդ վերցրել․ նրա հետ բանակցում է ՀՀ ոստիկանապետ Վահե Ղազարյանը shamshyan.com 01/27/2021 11:58 | ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
shamshyan.com-ի հաղորդմամբ՝ այսօր՝ հունվարի 27-ին, արտակարգ դեպք է տեղի ունեցել Երևանում։ ՀՀ ոստիկանության Քրեական ոստիկանության գլխավոր վարչության, Ոստիկանության Երևան քաղաքի վարչության քրեական հետախուզության բաժնի, Ոստիկանության Արաբկիրի բաժնի ծառայողները ստացած օպերատիվ տվյալներով Արաբկիր վարչական շրջանի՝ ժողովրդին հայտնի Քանաքեռ ՀԷԿ-ի տարածքում հետախուզվողին վնասազերծելու ժամանակ փաստի առջև են կանգնել։
Ինչպես դեպքի վայրից հայտնում է ֆոտոլրագրող Գագիկ Շամշյանը, հետախուզման մեջ գտնվող անձը երեխայի է պատանդ վերցրել և հրաժարվում է հանձնվել ոստիկաններին։
Այս պահին նրա հետ բանակցություններ է վարում ՀՀ Ոստիկանության պետ Վահե Ղազարյանը։
Դեպքի վայրում են նաևՀՀ ոստիկանապետի առաջին տեղակալ Արամ Հովհաննիսյանը, Երևանի ոստիկանապետ Սևան Քոչարյանը, ՀՀ ոստիկանության Քրեական ոստիկանության գլխավոր վարչության պետ Վարդան Վարդանյանը և Ոստիկանության Արաբկիրի բաժնի պետ Արմեն Վաթյանը։

Разыскиваемый взял в заложники ребенка в Ереване: с захватчиком ведет переговоры глава Полиции - Shamshyan.com 01/27/2021   12:06  |  Актуальная тема
Чрезвычайный инцидент произошел в Ереване сегодня, 27 января. Сотрудники Полиции Армении при попытке обезвреживания разыскиваемого в столичном районе Арабкир, на территории, известном в народе, как Канакерская ГЭС, встали перед фактом, сообщает Shamshyan.com.
Как сообщает фоторепортер Гагик Шамшян, находящийся в розыске гражданин взял в заложники ребенка и отказывается передать его полицейским.
В эти минуты с ним ведет переговоры начальник Полиции Армении Ваге Казарян.
На месте инцидента находятся первый заместитель главы Полиции Армении Арам Ованнисян, начальник Полиции Еревана Севан Кочарян, начальник Главного управление Криминальной полиции Вардан Варданян и глава арабкирского отдела Полиции Армен Ватьян.