Միքայել Մինասյանի ու Ռուբեն Վարդանյանի զարմանալի արդյունքը. ի՞նչ սպասել 01/26/2021   21:15  |  ԼՐԱՀՈՍ
Երեկ ռուսալեզու Telegram ալիքները հարցում իրականացրեցին՝ պարզելու, թե ում են տեսնում Հայաստանի քաղաքացիները երկրի առաջնորդի կարգավիճակում:
Հարցման արդյունքները բավանին ուշագրավ էին, որոշ իմաստով՝ նաև անսպասելի:
Հարցմանը մասնակցած շուրջ 46.000 օգտատերերի 46 տոկոսը քվեարկել էր ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի, 19 տոկոսը՝ Նիկոլ Փաշինյանի օգտին: Բայց ինչպես պարզ դարձավ հրապարակված փաստերից՝ Փաշինյանի օգտին քվեարկելու ֆլեշմոբ էին իրականացրել ադրբեջանական ալիքները՝ կոչ անելով օգտատերերին սատարել ՀՀ վարչապետին:
Իսկ անսպասելին այդ քվեարկության մեջ այն էր, որ հարցվածների 14 տոկոսը ՀՀ ղեկավարի պաշտոնում տեսնում է Սուրբ Աթոռում ՀՀ նախկին դեսպան Միքայել Մինասյանին, իսկ 12 տոկոսը՝ ռուսաստանաբնակ գործարար, «Ավրորա» մարդասիրական նախաձեռնության համահիմնադիր Ռուբեն Վարդանյանին:
Մնացած գործիչները ստացել էին 3 տոկոսից էլ պակաս ձայներ:
Այս հարցման անակնկալը հենց Մինասյանի ու Վարդանյանի ստացած ձայներն էին, որոնք աճում էին գրեթե զուգահեռ՝ կարծես փոխլրացնելով իրար: Տպավորություն է սեղծվում, որ նրանց ռեսուրսների, բիզնես կապերի ու գիտելիքների մեկտեղումը կարող է փրկել Հայաստանն այս աղետից և նրանց կհաջողվի, համախմբելով առողջ ուժերին, կանգնեցնել հայրենիքի գահավիժումը:
Սա դեռևս տեսական հարցադրում է, իսկ թե որքանով է կենսունակ, ցույց կտա ժամանակը:
19:24 26/01/2021  |  ՄեկնաբանությունՆիկոլը սկսել է վտանգավոր նոր խաղ՝ ներքաշելով բոլորին. Միքայել Մինասյան
11:57 26/01/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՄենք չենք իմանա, թե ինչ էին զգում նրանք, որոնք խոզերի առաջ ուլունքներ էին շաղ տալիս. Մինասյան
21:28 25/01/2021  |  ՄեկնաբանությունՆիկոլը մեռել է. Նիկոլը մեռել է նոյեմբերի 10-ին. Միքայել Մինասյան

Удивительный результат Микаела Минасяна и Рубена Варданяна. Чего ждать? 01/26/2021   21:59  |  Лента новостей
Вчера русскоязычные Telegram-каналы провели опрос, чтобы выяснить, кого граждане Армении видят в качестве лидера страны.
Результаты опроса оказались довольно примечательными, в некотором смысле - неожиданными.
46% пользователей, принявших участие в опросе, проголосовали за второго президента Армении Роберта Кочаряна, 19% - за Никола Пашиняна. Но, как выяснилось из опубликованных фактов, азербайджанские телеканалы провели флешмоб в пользу голосования за Пашиняна, призвав пользователей поддержать премьер-министра Армении.
А неожиданностью в этом голосовании стало то, что 14% респондентов видят на посту главы Армении бывшего посла Армении при Святом Престоле Микаела Минасяна, а 12% опрошенных - российского предпринимателя, соучредителя гуманитарной инициативы "Аврора" Рубена Варданяна.
Остальные деятели набрали менее 3% голосов.
Сюрпризом этого опроса стали именно голоса, полученные Минасяном и Варданяном, которые росли почти параллельно, казалось бы, взаимодополняя друг друга. Создается впечатление, что совмещение их ресурсов, бизнес-связей и знаний может спасти Армению от этой катастрофы, и им, консолидировав здоровые силы, удастся уберечь Родину от краха.