Մենք չենք իմանա, թե ինչ էին զգում նրանք, որոնք խոզերի առաջ ուլունքներ էին շաղ տալիս. Մինասյան 01/26/2021   11:57  |  ԼՐԱՀՈՍ
Լիլիթ Թումանյանի արարքն այն է, ինչ կաներ յուրաքանչյուր իրեն հարգող քաղաքացի։ Այս մասին թելեգրամյան ալիքում գրել է Վատիկանում ՀՀ նախկին դեսպան Միքայել Մինասյանը։
«Շնորհակալություն, որ Դուք հիմք եք դրել նման ավանդույթի ստեղծման համար՝ չգտնվել մի վայրում դիակի հետ և չշնչել նրա հետ նույն օդը։ Դուք ևս մեկ անգամ ապացուցել եք, որ Դուք իսկական հայուհի եք՝ արժանապատվության զգացումով։ Ափսոս, մենք չենք իմանա, թե ինչ էին զգում նրանք, որոնք խոզերի առաջ ուլունքներ էին շաղ տալիս։ Ժանրի կանոնների հաաձայն՝ Պետական Ֆիլհարմոնիկը պետք է հայտարարի, որ ոչ ոք որպես բողոքի նշան դահլիճը չի լքել, և հանդիսատեսի ոչ էական կրճատումը չի ազդել տոնական մթնոլորտի վրա, դիրիժորը ոչինչ չի տեսել, կագնած էր մեջքով, իսկ երաժիշտները նայում էին նոտաներին, ոչ թե դեպի դահլիճ։
21:28 25/01/2021  |  ՄեկնաբանությունՆիկոլը մեռել է. Նիկոլը մեռել է նոյեմբերի 10-ին. Միքայել Մինասյան
20:58 25/01/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՈվ կարող է ղեկավարել Հայաստանը՝ այս փուլում. Քոչարյան, Փաշինյան, Մինասյան. քվեարկության արդյունքները
17:13 24/01/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՀամամի՞տ եք այն բանի հետ, որ հեղափոխությունն ու հետհեղափոխական զարգացումները Հայաստանին բերել են պարտության. Մինասյան
16:12 22/01/2021  |  ՄեկնաբանությունՀայաստանում բոլորը ամեն ինչի ու ամենքի վրա թքած ունեն. Մինասյան
16:43 21/01/2021  |  ՄեկնաբանությունՄինչ Ավինյանը փորձում էր թաքցնել անհայտ կորածների թիվը, ՌԴ ՊՆ-ն այն հայտարարել է. Միքայել Մինասյան
10:49 21/01/2021  |  ՄեկնաբանությունՑանկացած օրինագծի քննարկում կարելի էր ընդհատել եւ հարցնել նիստը նախագահող Արարատ «Օմեգա» Միրզոյանից. «Մեծարգո պարոն ԱԺ նախագահ, Դուք գործակա՞լ եք». Միքայել Մինասյան
15:23 20/01/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԵթե կան հիմքեր, ապա պետք է իրավական գործընթաց սկսվի. Հրաչյա Հակոբյանը՝ Միքայել Մինասյանի հայտարարության մասին
14:05 20/01/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԱդրբեջանը, հրավիրվել է G-20 գագաթնաժողովին Իտալիայի կողմից. Նիկոլը, ԱԳՆ-ն լռում են. Միքայել Մինասյան
19:56 18/01/2021  |  ԼՐԱՀՈՍ21-րդ դարում ստիպված ենք տվյալներ աղերսել սեփական պետությունից վերջին պատերազմի ընթացքում զոհվածների, վիրավորների, անհայտ կորածների եւ գերիների մասին. Մինասյան

Жаль, мы не узнаем, что же чувствовали те, кто метал бисер перед свиньями - Минасян 01/26/2021 12:13 | Лента новостей
Бывший посол Армении при Святом Престоле Микаел Минасян назвал вчерашний поступок телеведущей Лилит Туманян достойным уважения.
"Поступок Лилит Туманян - это то, что сделал бы всякий уважающий себя гражданин. Спасибо, что Вы положили начало подобной традиции - не находиться с падалью в одном помещении и не дышать с ней тем же воздухом. Вы еще раз доказали, что Вы - истинная армянка с чувством собственного достоинства", - написал Минасян в своем Telegram-канале.
"Жаль, мы не узнаем, что же чувствовали те, кто метал бисер перед свиньями. По законам жанра, Государственная Филармония обязана заявить, что из зала никто в знак протеста не выходил, а незначительное сокращение числа зрителей не повлияло на праздничную атмосферу, дирижер - что ничего не видел, т.к. стоял спиной, а музыканты - смотрели в ноты, а не в зал",- добавил Микаел Минасян.
Напомним, что вчера вечером известная телеведущая Лика Туманян покинула концертный зал имени Арама Хачатуряна из-за того, что на мероприятии находилась также Анны Акопян, супруга премьер-министра Армении Никола Пашиняна.
"Нет ничего такого, во имя чего я должна дышать с ней одним воздухом, находиться в одном помещении. И хотя общеизвестно, что классическая музыка объединяет, однако даже это не может заставить меня находиться в одном зале с этой женщиной", — сказала Туманян.