Արցախի նախագահը Ներքին գործերի նախարարության անձնակազմին է ներկայացրել նախարար Կարեն Սարգսյանին 01/26/2021   12:23  |  ԼՐԱՀՈՍ
Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը հունվարի 26-ին այցելել է նորաստեղծ ԱՀ ներքին գործերի նախարարություն և անձնակազմին ներկայացրել նախարար Կարեն Գրիգորի Սարգսյանին: Այս մասին հայտնում են Արցախի նախագահի աշխատակազմից։
Երկրի ղեկավարը շնորհակալություն է հայտնել նախարարության կազմում ընդգրկված արտակարգ իրավիճակների պետական ծառայության և ոստիկանության աշխատակիցներին պատերազմական ծանր ժամանակաշրջանում ունեցած գերազանց ծառայության համար՝ ընդգծելով, որ խաղաղ պայմաններում ևս այդ մարմինները կարևոր գործառույթներ ունեն կատարելու: Հանրապետության նախագահի խոսքով՝ գերատեսչության աշխատակիցների ինչպես ծառայողական, այնպես էլ սոցիալական խնդիրները մշտապես գտնվելու են կառավարության ուշադրության կենտրոնում, որպեսզի բարենպաստ պայմաններ ապահովվեն նրանց պարտականությունների պատշաճ կատարման համար:
Հանդիպման ընթացքում Նախագահն անդրադարձել է նաև հետպատերազմական իրավիճակին ու վերականգնողական աշխատանքներին՝ շեշտադրելով, որ Արցախին դժվար ու երկար ճանապարհ է սպասվում երկրի վերականգնման ու զորացման ուղղությամբ, այնպիսի երկրի, որտեղ բոլոր արցախցիներն ապագա կտեսնեն ապրելու և արարելու: Անդրադառնալով Հանրապետության կարգավիճակին` Արայիկ Հարությունյանն ընդգծել է, որ թեև դժվար պայմաններում, սակայն շարունակելու ենք պայքարը Արցախի Հանրապետության անկախության միջազգային ճանաչման ուղղությամբ, իսկ որևէ կարգավիճակ Ադրբեջանի կազմում պարզապես անհնար ու անընդունելի է:
08:11 26/01/2021  |  ՄամուլԱրայիկ Հարությունյանի կադրային «ռակիրովկաները» հատում են բանականության սահմանները. Կարեւոր փորձություն է «Հրապարակ»
16:31 25/01/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԱրտակարգ իրավիճակների պետական ծառայությունը և ոստիկանությունը կներառվեն մեկ միասնական մարմնի՝ Ներքին գործերի նախարարության կազմում
11:40 25/01/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԱրայիկ Հարությունյանը հանդիպել է Մարտակերտի շրջանի վարչակազմի հետ
16:45 15/01/2021  |  ՄեկնաբանությունԱրայիկ Հարությունյանը հրավիրել է աշխատանքային խորհրդակցություն՝ խմելու և ոռոգման ջրերի կառավարման խնդիրների ու բարեփոխման ծրագրերի շուրջ
09:55 18/12/2020  |  ՄամուլԱրայիկ Հարությունյանն ինչ առաջարկ է ստացել Սամվել Բաբայանից. «Հրապարակ»
13:21 17/12/2020  |  ԼՐԱՀՈՍԱրայիկ Հարությունյանն Արցախում դեկտեմբերի 19-21-ը սուգ հայտարարելու հրամանագիր է ստորագրել
09:50 17/12/2020  |  ՄամուլԱրցախում ուժայինների ղեկավարները կփոխվեն, ԱԺ նախագահ կդառնա Դավիթ Իշխանյանը «Հրապարակ»

МВД Арцаха возглавил Карен Саркисян: Араик Арутюнян представил министра коллективу нового ведомства 01/26/2021   13:06  |  Лента новостей
Президент Республики Арцах Араик Арутюнян 26 января посетил новосозданное Министерство внутренних дел и представил личному составу министра Карена Саркисяна.Об этом сообщает пресс-служба президента Арцаха.
Глава государства выразил признательность сотрудникам Государственной службы по чрезвычайным ситуациям и Полиции, вошедших в состав нового министерства, за отличную службу в тяжелый военный период, подчеркнув, что в мирных условиях эти органы также имеют важные функции. По словам президента республики, служебные и социальные проблемы сотрудников ведомства будут постоянно находиться в центре внимания правительства с целью обеспечить благоприятные условия для надлежащего выполнения их обязанностей.
В ходе встречи президент коснулся также поствоенной ситуации и восстановительных работ, подчеркнув, что нас ожидает тяжелый и длинный путь по восстановлению и усилению страны, в которой все арцахцы будут иметь возможность жить и созидать.
Касаясь статуса республики, Араик Арутюнян подчеркнул, что даже в сложных условиях мы продолжим борьбу за международное признание независимости Республики Арцах, и какой-либо статус в составе Азербайджана просто невозможен и неприемлем.