Հայտնաբերվել է 4 զինծառայողի աճյուն. Մեկի ինքնությունը հայտնի է 01/26/2021 11:23 | Ադրբեջանական ռազմական ագրեսիա-2020
Մարտական գործողությունների վայրերում իրականացված որոնողական աշխատանքների արդյունքում հայտնաբերվել է ևս 4 զինծառայողի աճյուն: Այս մասին «Փաստինֆո»-ին տեղեկացրեց Արցախի Արտակարգ իրավիճակների պետական ծառայության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնի պետ Հունան Թադևոսյանը։
Մատաղիսի ուղղությամբ ադրբեջանցիները դիրքային հատվածում հայտնաբերել և փոխանցել են մեկ զոհվածի աճյուն:
«Նրա ինքնությունը հայտնի է դարձել գրպանում գտնված վարորդական վկայականով: Նա 1993 թվականին ծնված, Աշոտ Լևոնի Խաչատրյանն է՝ պահեստազորային: Ջրականի (Ջաբրայիլ) հատվածում հայտնաբերվել է ևս 3 զինծառայողի աճյուն: Նրանց ինքնությունը պարզ կլինի առաջիկայում»,- հայտնեց Թադևոսյանը։
Ընդհանուր առմամբ՝ առայսօր որոնողական աշխատանքների արդյունքում հայտնաբերվել է 1287 զոհված զինծառայողի և քաղաքացիական անձանց աճյուն: Այսօր 2 ջոկատ որոնողական աշխատանքներ է իրականացնելու Հադրութի ուղղությամբ։

Тела еще четверых военнослужащих обнаружены в Арцахе: личность одного из них установлена 01/26/2021   11:37  |  Азербайджанская военная агрессия-2020
Останки еще четверех военнослужащих обнаружены в ходе поисковых работ в зоне карабахского конфликта. Об этом “ФактИнфо” сообщил глава отдела по связям с общественностью Государственной службы по ЧС Арцаха Унан Тадевосян.
Тело одного из военнослужащих было обнаружено на постах в районе Матагиса. Его нашли и передали армянской стороне азербайджанцы.
“Его личность удалось установить по водительскому удостоверению, найденному у него в кармане. Им оказался резервист Ашот Левонович Хачатрян 1993 года рождения. Тела еще троих военнослужащих были найдены в районе Джракана (Джебраила)”, - сообщил Тадевосян.
С начала поисков по сей день обнаружены тела 1287 военнослужащих и гражданских лиц. Сегодня 2 отряда проведут поисковые работы в направлении Гадрута.