ԵԽԽՎ-ում հայ ռազմագերիներին ազատ արձակելու վերաբերյալ հարց բարձրացվեց․ էդմոն Մարուքյան 01/25/2021   22:52  |  ԼՐԱՀՈՍ
ԵԽ գլխավոր քարտուղարի առջև Ադրբեջանում պահվող հայ ռազմագերիներին ազատ արձակելու վերաբերյալ հարց բարձրացվեց: Այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է ԼՀԿ ղեկավար Էդմոն Մարուքյանը։
«ԵԽԽՎ քաղաքական խմբերում եւ լիագումար նիստում այսօր առավոտյան տեղի ունեցած քննարկումների ժամանակ մեր կողմից կատարված աշխատանքի արդյունքում քիչ առաջ քաղաքական երկու խմբերի ղեկավարներ Ալեսքանդր Պոչեյը (Եվրոպայի ժողովրդական կուսակցության խումբ) եւ Ժակ Մէրը (Եվրոպայի Ազատականների եւ ժողովրդավարների դաշինք խումբ) ԵԽ գլխավոր քարտուղարի առջեւ  Ադրբեջանում պահվող հայ ռազմագերիներին ազատ արձակելու վերաբերյալ հարց բարձրացրեցին»,- գրել է նա։
22:07 25/01/2021  |  ՎերլուծություններԳունավոր հեղափոխության երրորդ էշելոնն է գալիս՝ շագրենի կաշվի նման փոքրացող մեր երկիր
20:00 25/01/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԵԽի-ի համար Նավալնիի խնդիրը շատ ավելի կարևոր է, քան գլխատված, Ադրբեջանի կողմից տանջամահ եղած, կտտանքների ենթարկված հայ զինվորների հարցը. Նաիրա Զոհրաբյան
17:30 25/01/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՀայ ռազմագերիների հարցի փոխարեն ԵԽԽՎ-ն նախընտրել է քննարկել Նավալնու հարցը

Представители двух фракций ПАСЕ подняли вопрос об освобождении армянских пленных, удерживаемых в Азербайджане – Эдмон Марукян 01/26/2021 09:17 | Лента новостей
Представители двух фракций ПАСЕ подняли вопрос об освобождении армянских пленных, удерживаемых в Азербайджане. Об этом сообщил на своей странице в Facebook глава фракции "Просвещенная Армения" Эдмон Марукян.
Он сообщил, что в результате проведенной армянской делегацией работы в ходе состоявшихся 25 января утром обсуждений в политических фракциях и на заседании ПАСЕ руководители двух фракций – Александр Почей (фракция Европейской народной партии) и Жак Мэр (фракция Альянс либералов и демократов за Европу) подняли вопрос армянских пленных перед генсеком Совета Европы.
Ранее стало известно, что Эдмон Марукян перед началом заседания провел акцию протеста в ПАСЕ, однако вопрос не вошел в повестку дня заседания.