Էդմոն Մարուքյանի ակցիան Ստրասբուրգում․ Ազատություն Ադրբեջանում պահվող հայ ռազմագերիներին 01/25/2021   15:57  |  ԼՐԱՀՈՍ
Այսօր Ստրասբուրգում մեկնարկած Եվրոպայի խորհրդի խորհրդարանական վեհաժողովի ձմեռային նստաշրջանի մեկնարկին ՀՀ պատվիրակության անդամ Էդմոն Մարուքյանը ակցիա է իրականացրել Վեհաժողովի նիստերի դահլիճի դիմաց՝ «Ազատություն Ադրբեջանում պահվող հայ ռազմագերիներին» ցուցանակով։
«ԵԽԽՎ նիստն սկսեցինք մեր բողոքի ձայնը բարձրացնելով և պահանջելով՝ միջազգային ճնշում գործադրել Ադրբեջանի նկատմամբ՝ հայ ռազմագերիներին և քաղաքացիական անձանց օր առաջ ազատ արձակելու պահանջով»,-ֆեյսբուքում գրել է Մարուքյանն ու տարածել տեսանյութ։
Հիշեցնենք, որ ԵԽԽՎ նստաշրջանն անցկացվում է հիբրիդային տարբերակով՝ հունվարի 25-ից 28-ը։
09:57 20/01/2021  |  ՄամուլԷդմոն Մարուքյանն իր ծրագրերն ունի. խորհրդարանի լուծարման համար խոչընդոտներ կան. «Ժողովուրդ»
18:43 19/01/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԷդմոն Մարուքյանը հանդիպել է գլխավոր դատախազ Արթուր Դավթյանին.քննարկվել է գերիների հարցը
12:31 19/01/2021  |  ՄեկնաբանությունՔաղաքակիրթ աշխարհում քաղաքական ճգնաժամերի ժամանակ իշխանությունը գնում է զիջումների, քննարկումների, լսում կարծիքներ, առաջարկներ ու փնտրում ելքեր. Մարուքյան
08:21 19/01/2021  |  ՄամուլՆպատակն վարչապետի պաշտոնին Մարուքյանին կարգելն է,որը մեկ տարի անց իշխանությունը կփոխանցի Միքայել Մինասյանին «Հրապարակ»
16:29 18/01/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՄարուքյանը միջազգային գործընկերներին կոչ է արել գործողություններ ձեռնարկել՝ դատապարտելու Ադրբեջանի վարքագիծը և մեր գերիներին տուն վերադարձնելու ուղղությամբ
11:07 18/01/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՈւզում եք սահմանադրական հունից հանե՞ք պրոցեսները․ Էդմոն Մարուքյանը՝ «Իմ քայլ»-ին
10:40 18/01/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԳնալով ավելի վատն եք դառնում․ Էդմոն Մարուքյանը՝ «Իմ քայլ»-ի պատգամավորներին

"Свободу содержащимся в Азербайджане армянским пленным": Марукян провел акцию протеста в Страсбурге 01/25/2021   16:24  |  Лента новостей
Сегодня перед началом зимней сессии Парламентской Ассмаблеи Совета Европы(ПАСЕ)в Страсбурге член армянской делегации, глава парламентской фракции "Просвещенная Армения" Эдмон Марукян провел акцию у зала заседаний Ассамблеи.
Марукян держал в руке плакат с надписью “Свободу армянским военнопленным, содержащимся в Азербайджане”.
“Мы начали заседание ПАСЕ с того, что подняли свой голос протеста и потребовали от международного сообщества оказать давление на Азербайджан с требованием немедленного освобождения армянских военнопленных и гражданских лиц”, - написал Марукян на своей странице в Facebook. Депутат также опубликовал видео с акции в Страсбурге.