Որոնողական աշխատանքների ընթացքում հայտնաբերվել է ևս 4 աճյուն՝ 3 -ը քաղաքացիական, մեկը՝ զինվորական 01/22/2021   11:02  |  Ադրբեջանական ռազմական ագրեսիա-2020
Հունվարի 21-ին, որոնողական աշխատանքների ընթացքում հայտնաբերվել է ևս 4 աճյուն՝ 3 -ը քաղաքացիական։ Այս մասին «Փաստինֆո»-ին տեղեկացրեց Արցախի Արտակարգ իրավիճակների պետական ծառայության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնի պետ Հունան Թադևոսյանը։
Մարինե Հայրապետյանի աճյունը դուրս է բերվել Հադրութի շրջանի Դրախտիկ գյուղից։ Սերժիկ Ավագյանի և Յուրի Առուշանյանի աճյունները հայտնաբերվել են Հադրութի Ազոխի գյուղից։ Նրանց աճյունները գտել են հարակից այգիներից։ Նշանակվել է դատաբժշկական փորձաքննություն՝ պարզելու մահվան հանգամանքները։
Որոնողական աշխատանքների ընթացքում հայտնաբերվելէ նաև զինծառայողի դի՝ ամենայն հավանականությամբ, կամավորական ջոկատից։ Նրա ինքնությունը պարզ կլինի ԴՆԹ փորձաքննության եզրակացությունից հետո։
Որոնողական աշխատանքները շարունակվում են։ ԱԻՊԾ աշխատակիցներից կազմված մեկ ջոկատ աշխատանքներ է իրականացնելու Ֆիզուլիում, երկուսը՝ Բերձորից հարավ՝ Իշխանաձոր և Այգեհովիտ գյուղերում, մեկ ջոկատ էլ Որոտանի շրջանի Դավթոմաս տեղամասում է իրականացնելու որոնողական աշխատանքները։

Останки еще одного военнослужащего и трех гражданских лиц обнаружены в ходе поисков в Арцахе 01/22/2021   11:31  |  Азербайджанская военная агрессия-2020
Останки еще четырех погибших в ходе войны обнаружены в ходе поисков Арцахе 21 января; трое из них – гражданские лица. Об этом “ФактИнфо” сообщил начальник отдела информации и по связям с общественностью Государственной службы по чрезвычайным ситуациям Республики Арцах Унан Тадевосян.
Тело Марине Айрапетян вывезли из села Драхтик Гадрутского района. Тела Сержика Авагяна и Юрия Арушаняна были обнаружены в селе Азох Гадрутского района. Их останки нашли в близлежащих садах. Назначена судебно-медицинская экспертиза для установления обстоятельств их смерти.
В ходе поисковых работ также было обнаружено тело одного военнослужащего. По всей вероятности, из добровольческого отряда. Его личность будет установлена с помощью ДНК-экспертизы.
Поиски продолжаются. Один отряд, состоящий из сотрудников Госслужбы по ЧС Арцаха, проведет работы в Варанде(Физули), еще два отряда будут задействованы в поисках к югу от Бердзора, в селах Ишханадзор и Айгеовит. Еще один отряд будет вести поискив местечке Давтомас Воротанского района.