Նիկոլ Փաշինյանը իկռայի հատիկների չափ երիտասարդների գլուխներ է կերել. Նարեկ Սամսոնյան 01/21/2021   12:54  |  ԼՐԱՀՈՍ
Ես ի ցույց եմ դրել վարչապետի ընտանիքի չտեսությունը, և դա եղել է հարյուր տոկոսանոց իրականություն, ավելին դա չի հերքվել և այն դարձել է քրեական գործ: Այս մասին դատարանի մոտ հայտարարել է Նարեկ Սամսոնյանը:
Վերջինիս խոսքով՝ սուտ մատնությունը ոչ թե վերաբերում է խավիար ուտելուն, այլ նրան, որ վարչապետը որևէ մեկին հանձնարարե՞լ է գնալ և տուգանել տվյալ խավիարը վաճառողներին, թե՞՝ ոչ.
«Իրենք քրեական գործով ընդունել են, որ կերել են այդ խավիարը, իրենք հերքել են մի փաստ, որ վարչապետը գնացել է և հանձնարարել ՊԵԿ-ի ղեկավարին, որպեսզի տուգանի ռեստորանի տիրոջը»,-ասաց «Քաղաքացիական գիտակցություն» ՀԿ նախագահ Նարեկ Սամսոնյանը:
Նրա համոզմամբ՝ սուտ մատնության համար անհրաժեշտ ցուցմունք գոյություն չունի, և սրանով փորձ է արվում լռեցնել ընդդիմադիր ձայնը.
«Նիկոլ Փաշինյանը ոչ միայն իկրա է կերել, այդ իկրայի հատիկների չափ երիտասարդների գլուխ է կերել: Այդ երիտասարդների կյանքը ավելի կարևոր է, քան այս իկրայի գործը»,-ասաց Նարեկ Սամսոնյանը:
14:49 06/12/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՆիկոլ Փաշինյանի երեխաները գտնվում են Կանադայում` Արսինե Խանջյանի տանը.. Նարեկ Սամսոնյան
12:24 15/08/2020  |  ԼՐԱՀՈՍԱմենամեծ ղալաթը Փաշինյանին իշխանության բերելն էր. իշխանության վերջը երևում է. Նարեկ Սամսոնյան
15:32 11/08/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՈստիկանը չի կարող քաղաքական պատվեր կատարել. Սամսոնյան
14:50 30/07/2020  |  ԼՐԱՀՈՍ«Մեկնարկում է «Իկրայի գործով» դատավարությունը». Նարեկ Սամսոնյան
20:02 27/07/2020  |  ԼՐԱՀՈՍԱԱԾ-ում իմ «հերթն էլ հասավ». Նարեկ Սամսոնյան
14:33 13/07/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՆրանք ուղղակի գոռալով քաշելով ինձ տարան. Կայքի խմբագիրը՝ իրեն բերման ենթարկելու մասին
13:09 13/07/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՈրոշ ոստիկաններ բիրտ ուժ են գործադրել. Նրանց ուսադիրները պոկվելու են. Նարեկ Սամսոնյան
12:19 13/07/2020  |  ԼՐԱՀՈՍ«Ավտոերթը կայանալու է». Նարեկ Սամսոնյան
16:58 08/07/2020  |  ԼՐԱՀՈՍԵրբ ոստիկանապետը ցույց տա, որ ինքը տանը դիմակը բերանին դրած հաց է ուտում, պատրաստ կլինեմ այդ տուգանքը տասնապատիկ մուծել. Նարեկ Սամսոնյան

“Я хотел обратить внимание на “нуворишество” семьи премьера”: Самсонян об “икорном деле” 01/21/2021   13:11  |  Лента новостей
Я хотел обратить внимание на “нуворишество”  семьи премьер-министра; это была 100-процентная правда, заявил председатель общественной организации “”Гражданское сознание” Нарек Самсонян перед зданием суда, где сегодня должны были пройти слушания по “икорному делу”.Суд в Ереване перенес слушания по резонансному “икорному делу” на март“Более того, информацию не опровергли, но она обернулась уголовным делом”, - сказал он.
По его словам, ложный донос касается не поедания икры. Речь идет о том, поручал ли премьер кому-либо оштрафовать продавцам данной икры или нет.
“Они по уголовному делу признали, что ели эту икру. Они опровергли один лишь факт, что премьер  поручил руководителю КГД оштрафовать владельца ресторана”, - рассказал Самсонян.
По его убеждению, необходимых показаний в пользу ложного доноса нет. По его словам, тем самым предпринимается попытка заглушить голос оппозиции. “Никол Пашинян не только ел икру, но и погубил столько молодых ребят, сколько зерен икры….”, - заявил он.