Երևանի 10 վարչական շրջանում կարմիր գծեր չեն լինի․ դրանք կմնան միայն Կենտրոն և Արաբկիր վարչական շրջաններում 01/20/2021 14:53 | ԼՐԱՀՈՍ
Երևանի 10 վարչական շրջաններում կվերանան կարմիր գծերը։ Համապատասխան օրենքի նախագիծն ԱԺ-ն ընդունեց երկրորդ ընթերցմամբ և ամբողջությամբ։
ԱԺ «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավորներ Արուսյակ Ջուլհակյանի և Սիսակ Գաբրիելյանի ներկայացրած օրենքի նախագծին կողմ քվեարկեց 84 պատգամավոր, դեմ՝ 7 պատգամավոր։
Նախագծով նախատեսվում է 10 վարչական շրջաններից հանել կարմիր գծերը։ Դրանք կգործեն միայն Կենտրոն և Արաբկիր վարչական շրջանի որոշ հատվածներում։

“Краснолинейные" зоны парковки исчезнут в 10 районах Еревана 01/20/2021 15:26 | Лента новостей
Парламент Армении на заседании в среду принял во втором и окончательном чтении поправки в закон “О местном сборе за парковку автотранспортных средств”.
Авторами проекта являются депутаты от правящей фракции “Мой шаг” Арусяк Джулакян и Сисак Габриелян. Законопроект поддержали 84 депутаты, против высказались 7 парламентариев.
Проектом предлагается изъять “красные линии”, которыми обозначены зоны парковки автомобилей, из 10 административных районов. Система парковки на “красных линиях” будет действовать только в двух административных районах Еревана (Кентрон и Арабкир).