Ո՛չ ուզում եմ բացառել, ո՛չ էլ հաստատել․ Լևոն Քոչարյանը՝ Ռոբերտ Քոչարյանի 17 ուժերին միանալու մասին 01/19/2021 15:02 | 2-րդ նախագահի գործով դատավարությունը
Հիմա կա ձևավորված ընդդիմություն, որն իր օրակարգն ունի և մենք այդ ամեն ինչին ներգրավված չենք։ Այս մասին լրագրողների հետ զրույցում ասաց ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի որդին՝ Լևոն Քոչարյանը։
Հարցին՝ արդյոք բացառու՞մ է, որ Ռոբերտ Քոչարյանը ինչ-որ պահի գուցե միանա 17 ուժերին, Լևոն Քոչարյանն ասաց․ «Ոչինչ չեմ ուզում ո՛չ բացառել, ո՛չ հաստատել, որովհետև ամեն դեպքում նման խնդիր դրված չէ»,-ասաց Լևոն Քոչարյանը։
Հիշեցնենք, որ Երևանի ընդհանուր իրավասության դատարանում ընթանում է ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի և մյուսների գործով դատական նիստը, որին զուգահեռ դատարանի բակում ակցիան են իրականացնում ՀՀ երկրորդ նախագահի աջակիցները։

Сын второго президента Армении прокомментировал возможность присоединения Роберта Кочаряна к 17 силам 01/19/2021   15:19  |  Лента новостей
В Армении в настоящее время сформировалась оппозиция, у которой есть своя повестка, и мы не вовлечены во все это, заявил в беседе с журналистами Левон Кочарян, сын второго президента Армении Роберта Кочаряна.
Комментируя возможность присоединения в какой-то момент к 17 силам, Левон Кочарян заявил:”Не хочу ничего ни исключать, ни подтверждать, так как в любом случае такой задачи не стоит”, - сказал Левон Кочарян.
Напомним, сегодня в суде общей юрисдикции Еревана после долгого перерыва возобновились слушания по делу второго президента Армении Роберта Кочаряна и трех бывших высокопоставленных чиновников. У здания суда в знак поддержки собрались сторонники Кочаряна.