ՀՀ նախագահի աշխատակազմը ստացել է Արսեն Թորոսյանին պաշտոնից ազատելու մասին առաջարկությունը 01/18/2021   13:42  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ նախագահ Արմեն Սարգսյանը ստացել է ՀՀ առողջապահության նախարար Արսեն Թորոսյանին պաշտոնից ազատելու վերաբերյալ վարչապետի առաջարկությունը։ Տեղեկությունը «Փաստինֆո»-ի հետ զրույցում հաստատեցին ՀՀ նախագահի աշխատակազմից։
Նշենք, ոչ արդեն քանի օր է, մամուլում տեղեկություններ են շրջանառվում Թորոսյանի աշխատանքից ազատման վերաբերյալ, իսկ այսօր մամուլը հայտնում է, որ Արսեն Թորոսյանը գնացել է նախարարություն՝ անձնակազմին հրաժեշտ տալու և համատեղ աշխատանքի համար շնորհակալություն հայտնելու համար։
12:01 26/12/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՎաղը Չինաստանից Երևան կգա թթվածնային սարքեր, ախտորոշման թեստեր, նմուշառման ձողիկներ, դիմակ և արտահագուստ
11:08 26/12/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՆախարարությունը սկսում է շտապօգնության ծառայությունների կենտրոնացման գործընթաց
18:35 09/12/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՎերականգնողական բժշկության համար 2021-ի պետական բյուջեում ավելացում դեռ չկա, հաշվարկվել է 2.8 միլիարդ դրամ. Թորոսյան

Президент Армении получил предложение об освобождении Арсена Торосяна с поста главы Минздрава 01/18/2021   13:49  |  Лента новостей
Президент Армении Армен Саркисян получил предложение премьер-министра РА освободить министра здравоохранения республики Арсена Торосяна от занимаемой должности. Информацию  "ФактИнфо" подтвердили в аппарате президента.
Отметим, что уже несколько дней, как в прессе муссируются сведения об отставке Торосяна. Сегодня в СМИ появилась информация о том, что Арсен Торосян пришел в министерство попрощаться и выразить сотрудникам благодарность за совместную работу.