ԱՀ ԱԳ նախարար Դավիթ Բաբայանն ընդունել է Իշխան Սաղաթելյանին և Դավիթ Իշխանյանին 01/18/2021 15:04 | ԼՐԱՀՈՍ
Հունվարի 18-ին Արցախի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Դավիթ Բաբայանն ընդունել է ՀՅԴ Հայաստանի Գերագույն մարմնի ներկայացուցիչ Իշխան Սաղաթելյանին և ՀՅԴ Արցախի Կենտրոնական կոմիտեի ներկայացուցիչ, ԱՀ ԱԺ «Դաշնակցություն» խմբակցության անդամ Դավիթ Իշխանյանին։ Այս մասին հայտնում է Արցախի ԱԳՆ-ն։
Կողմերը քննարկել են ադրբեջանա-ղարաբաղյան հակամարտության կարգավորմանը և տարածաշրջանային վերջին զարգացումներին վերաբերող մի շարք հարցեր։
Երկուստեք կարևորվել է համազգային նշանակության խնդիրների շուրջ մտքերի փոխանակումն ու քննարկումների անցկացումը

Глава МИД Арцаха встретился с Ишханом Сагателяном и Давидом Ишханяном 01/18/2021   15:37  |  Лента новостей
Министр иностранных дел Республики Арцах Давид Бабаян 18 января принял представителя Верховного органа АРФД Армении Ишхана Сагателяна и представителя Центрального комитета АРФД Арцаха, члена фракции «Дашнакцуцюн» НС Республики Арцах Давида Ишханяна. Об этом сообщает пресс-служба МИД Арцаха.
Стороны обсудили ряд вопросов, касающихся урегулирования азербайджано-карабахского конфликта и последних региональных процессов.
Была отмечена важность проведения обсуждений и обмена мнениями по вопросам, имеющим общенациональное значение.