Երևանի սուպերմարկետում առևտուր անողները ադրբեջանցիներ չեն եղել, այլ Իրանի ԶՈՒ ներկայացուցիչներ. ՊՆ 01/15/2021 12:20 | ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ ՊՆ- ից հերքում են այն տեղեկությունը, թե Երևանի սուպերմարկետներից մեկում ՌՈ-ի ուղեկցությամբ չորս ադրբեջանցի առևտուր են արել։ Հայտնում են, որ նրանք ադրբեջանցիներ չեն եղել։
«Փաստինֆո»-ի հետ զրույցում ՀՀ ՊՆ ներկայացուցիչը նշեց, որ սուպերմարկետ նախօրերին այցելած անձինք Իրանի Իսլամական հանրապետության զինված ուժերի ներկայացուցիչներ են, որոնք պատվիրակության կազմում աշխատանքային այցով Հայաստանում են՝ հայկական կողմի խնդրանքով՝ կարևոր թեմաների քննարկման համար։ Մյուս պատվիրակությունների նման ՌՈ-ն նրանց ուղեկցել է։
Հիշեցնենք, որ երեկ ֆեյսբուքյան օգտատեր Նարեկ Սամսոնյանը հայտնել էր, թե՝ «Կոմիտասի «Երևան սիթիում» ՀՀ ՊՆ և ՌՈ աշխատակիցների ուղեկցությամբ 4 ադրբեջանցի առևտուր էին անում: Սուպերմարկետի տարածքը խիստ վերահսկվում է՝ դրսից ու ներսից»։

В Минобороны Армении опровергли сообщения о 4 азербайджанцах, совершающих покупки в одном из супермаркетов Еревана 01/15/2021   12:37  |  Лента новостей
Министерство обороны Армении опровергли сведения, согласно которым четверо азербайджанцев в сопровождении представителя Военной полиции совершали покупки в одном из супермаркетов Ереване. В Минобороны заявили, что они не являются азербайджанцами.
Как сообщили в беседе с корреспондентом "ФактИнфо" представитель Минобороны Армении, лица, посетившие накануне супермаркет, - представители вооруженных сил Исламской Республики Иран, которые в составе делегации находятся с рабочим визитом в Армении по просьбе армянской стороны для обсуждения важных вопросов. Военная полиция сопровождала их, как это делает в случае с другими делегациями.
Напомним, накануне пользователь Facebook Нарек Самсонян сообщил, что четверо азербайджанцев отовариваются в супермаркете «Ереван сити» на улице Комитаса  в сопровождении сотрудников МО и военной полиции РА. Территория супермаркета строго охраняется снаружи и изнутри.