Կոտայքի մարզի Հրազդան, Աբովյան, Չարենցավան քաղաքներում, Արագածոտնի մարզի Ապարան քաղաքում և Ծաղկահովիտ գյուղում, Շիրակի մարզի Աշոցք գյուղում տեղում է ձյուն 01/15/2021 10:23 | ԻՐԱԶԵԿՄԱՆ ՀԱՐԹԱԿ
Մ-6 միջպետական նշանակության ավտոճանապարհի Հաղպատի խաչմերուկից մինչև Նեղոց ճանապարհահատվածը հունվարի 15-ին, ժամը 13:30-ից մինչ 17:00-ն պայթեցման աշխատանքներով պայմանավորված փակ է լինելու։
Վարդենյաց լեռնանցքում, Սարավան-«Զանգեր» կոչվող հատվածում, Վայոց ձորի մարզի Ջերմուկ, Կոտայքի մարզի Հրազդան, Աբովյան, Չարենցավան քաղաքներում, Արագածոտնի մարզի Ապարան քաղաքում և Ծաղկահովիտ գյուղում, Շիրակի մարզի Աշոցք գյուղում տեղում է ձյուն։
Վրաստանի ՆԳՆ ԱԻ դեպարտամենտից և ՌԴ ԱԻՆ Հյուսիսային Օսիայի ճգնաժամային կառավարման կենտրոնից ստացված տեղեկատվության համաձայն՝ Ստեփանծմինդա-Լարս ավտոճանապարհը ձնահյուսի վտանգի պատճառով փակ է բոլոր տիպի տրանսպորտային միջոցների համար, ինչպես նաև ռուսական կողմում կա կուտակված 100 բեռնատար ավտոմեքենա:

Военно-Грузинская дорога закрыта из-за угрозы схода лавины – МЧС Армении 01/15/2021   10:32  |  Информационная платформа
Движение по некоторым трассам в Армении перекрыто, сообщает Министерство по чрезвычайным ситуациям республики, приводя данные на 14-е января.
15 января с 13:30 до 17:00 из-за взрывных работ будет закрыт участок межгосударственной трассы от перекрестка Ахпата до Нехоца.
В районе перевале Варденяц, на участке, более известном как Сараван-“Зангер”, в городах Джермук, Раздан, Абовян, Чаренцаван и Апаран, а также в селах Цахкаовит и Ашоцк идет снег.
По данным департамента по чрезвычайным ситуациям МВД Грузии и Центра кризисного управления МЧС России по Северной Осетии, трасса Степанцминда-Ларс закрыта для всех видов автотранспорта из-за угрозы схода снежной лавины. На российской стороне границы скопилось 100 грузовиков.