Սյունիքում սահմանների որոշման գործընթացն ընթանում է մարդու իրավունքների խախտումներով. Թաթոյան 01/15/2021   16:30  |  ԼՐԱՀՈՍ
Սյունիքում սահմանների որոշման գործընթացն ընթանում է մարդու իրավունքների խախտումներով։ Այս մասին լրագրողների հետ զրույցում ասաց ՀՀ ՄԻՊ Արման Թաթոյանը։
Թաթոյանի խոսքով՝ սամանների որոշման գործընթացը չի կարող այսքան արագ ընթանալ։  Մեզ անհրաժեշտ են հանձնաժողովներ, մասնագիտական հետազոտություններ։ Մենք չենք կարող մեխանիկական մոտեցնումներով դնել ու  մեր սահմանները որոշել։
«Աշխատանքներ են ընթանում ԱԳՆ-ի, Կադաստրի կոմիտեի և ՊՆ-ի հետ, սակայն կան հարցեր, որոնք այժմ չենք  կարող հրապարակել»,-նշեց Արման Թաթոյանը։
Նա խոսքով՝ իր հանրային խոսքը մեկ նպատակ ունի՝ ամեն ինչ անել, որ հարցերն ի նպաստ քաղաքացիների իրավունքների լուծվի։
16:25 15/01/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՄեր հայ երեխաների նկատմամբ թիրախավորված հայատյացությունն Ադրբեջանում ունի առանձնակի ուղղություն և հատուկ խրախուսվում է. ՄԻՊ

Процесс определения границ в Сюнике протекает с нарушениями прав человека – омбдусмен Армении 01/15/2021   16:46  |  Лента новостей
Процесс определения границ в Сюнике протекает с нарушениями прав человека, заявил в беседе с журналистами омбудсмен Армении Арман Татоян.
По словам Татояна, процесс определения границ не может протекать в столь ускоренном режиме. “Нам необходимы комиссии, исследования специалистов. Мы не может определять свои границы с помощью механических подходов”, - сказал Татоян.
Он сообщил, что ведутся работы с МИД, Комитетом кадастра и Минобороны, однако есть вопросы, которые в настоящее время они не могут предать огласке.
По словам Татояна, его публичная речь преследует одну цель – приложить все усилия для разрешения вопросов в пользу прав граждан.