2020թ Քննչական կոմիտեի աշխատակիցներին տրվել է ավելի քան 2,5 մլն դոլարի պարգևավճար 01/13/2021   14:27  |  ԼՐԱՀՈՍ
Պետական համակարգում աղմկահարույց պարգևատրումները շարունակվում են։ Միայն դեկտեմբեր ամսին ՀՀ ՔԿ աշխատակիցներին հատկացվել է շուրջ 250 հազար ԱՄՆ դոլարի չափով պարգևավճար,իսկ 2020թ֊ին ՀՀ ՔԿ աշխատակիցներին ընդհանուր առմամբ հատկացվել է 2.663.320 ԱՄՆ դոլար պարգևավճարն։
Այսպես, «Փաստինֆո»-ի գրավոր հարցմանն ի պատասխան ՔԿ֊ից հայտնել են, որ դեկտեմբեր ամսին ՀՀ քննչական կոմիտեի աշխատակիցներին հատկացվել է 131279.9 հազար դրամի չափով պարգևավճար՝ ներառյալ հարկերը։ Պարգևավճարներ են ստացել նաև ՀՀ ՔԿ նախագահը, նրա տեղակալները, տարածքային ստորաբաժանումների ղեկավարները, իսկ թե ինչքան է կազմել այն՝ ՔԿ֊ից չեն մանրամասնել՝ ուղղորդելով օգտվել պաշտոնատար անձանց կողմից ներկայացված տարեկան հաշվետվության հայտարարագրից։
Ընդհանուր առմամբ՝ 2020թ. ՀՀ ՔԿ աշխատակիցներին հատկացվել է 1.350.819.4 հազ դրամի չափով (ներառյալ հարկերը) պարգևավճար՝ ՀՀ պետական բյուջեով հատկացված «Պարգևատրումներ, դրամական խրախուսումներ և հատուկ վճարներ» տնտեսագիտական դասակարգման հոդվածով և 47.423.8 հազ. «Քաղաքացիական, դատական և պետական ծառայողների պարգևատրում» տնտեսագիտական դասակարգման հոդվածով։ Այսինքն՝ 2020թ ՔԿ աշխատակիցներին հատկացվել է շուրջ 2 մլն 663 հազար 320 ԱՄՆ դոլարին համարժեք պարգեւավճար։
13:36 13/01/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԵս գործադիր իշխանություն չեմ գնում. մասնագիտական աշխատանքի եմ գնում. Ջհանգիրյան
23:40 12/01/2021  |  Քաղաքական«Վստահ եմ, որ երեկ Մոսկվայում ստորագրված փաստաթուղթը Հայաստանում իրավական ուժ չի ստանալու». Անուշավան Դանիելյան
22:12 12/01/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԿառավարման քաոսը ի՞նչ մակարդակի պետք է հասնի՝ պատերազմի ավարտից մեկ ամիս անց տասնյակ նոր գերիներ ունենալու համար. ԵՊՀ ուսխորհրդի նախագահ
20:13 12/01/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԻսկ դուք բացեք սահմանները, դավաճաննե՛ր, բացեք ու հրճվեք. Ռուբեն Մելիքյան
20:01 12/01/2021  |  ԼՐԱՀՈՍ«Գրեթե համոզված եմ, որ երեկ Մոսկվայում մոտ 4 ժամ տևած հանդիպման ընթացքում այլ հարցեր են քննարկվել». Թևան Պողոսյան

Сотрудникам СК Армении в 2020 году выплатили премии на сумму более $2,5 млн 01/13/2021   16:00  |  Лента новостей
Резонансное премирование в системе госуправления Армении продолжается. Только за декабрь сотрудникам Следственного комитета Армении были выданы премии на сумму в размере 250 тыс. долларов США, а сумма выплаченных в 2020 году работникам СК премий в целом составила 2.663.320 долларов США.
Так, как сообщили в СК в ответ на запрос “ФактИнфо”, в декабре сотрудникам Следственного комитета РА выдали премии на сумму 131279.9 тысяч драмов, включая налоги. Премии также получили председатель СК РА, его заместители, главы региональных подразделений, однако в СК не уточнили сумму, порекомендовав воспользоваться представленной должностными лицами декларацией годовой отчетности.
В общей сложности в 2020 году сотрудников СК РА премировали на сумму 1.350.819.4 тыс. драмов( включая налоги) по предусмотренной госбюджетом статье “Премии, денежные поощрения и специальные выплаты” и 47.423.8 тыс. - по статье “Премирование гражданских, судебных и государственных служащих” . Иными словами, в 2020 году сотрудникам СК были выданы премии на общую сумму, эквивалентную почти 2 млн. 663 тыс. 320 долларам США.