Հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմի կոպիտ խախտման հետևանքով զինծառայողը հրազենային վիրավորում է ստացել. ՊԲ 01/13/2021   16:58  |  Ադրբեջանական ռազմական ագրեսիա-2020
Հունվարի 13-ին՝ ժամը 12:00-ի սահմաններում, ՊԲ կենտրոնական ուղղությամբ տեղակայված զորամասերից մեկի պահպանության տեղամասում, հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմի կոպիտ խախտման հետևանքով, հրազենային վիրավորում է ստացել զինծառայող, 2000թ. ծնված Վարդան Վաչագանի Կիրակոսյանը: Վիրավորում ստացած զինծառայողն անմիջապես տեղափոխվել է զինվորական հոսպիտալ և բարեհաջող վիրահատվել: Նրա վիճակը գնահատվում է կայուն ծանր:
Դեպքի մանրամասները պարզելու համար կատարվում է քննություն:Այս մասին հայտնում է Արցախի ՊԲ-ն
10:27 27/07/2020  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱԴիպուկահարի կրակոցից պայմանագրային զինծառայող է զոհվել
16:59 17/07/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՅուրաքանչյուր մեկ սանտիմետր հողը, ուր թափվել է մեր հերոսների արյունը, չի կարող ուղղակի վերադարձվել Ադրբեջանին. Արման Վարդանյան
12:45 16/07/2020  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱՀՀ ԶՈՒ-ի ոչ մի ԱԹՍ չի խոցվել. ՊՆ խոսնակ
11:56 15/07/2020  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱՀակառակորդը 12 կորուստ ունի. Արծրուն Հովհաննիսյան
13:14 11/07/2020  |  Ղարաբաղյան հակամարտությունՀակառակորդը հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է ավելի քան 150 անգամ

Армянский военнослужащий ранен в результате грубого нарушения азербайджанской стороной режима прекращения огня – АО Арцаха 01/13/2021   17:15  |  Азербайджанская военная агрессия-2020
Армянский военнослужащий ранен в результате грубого нарушения азербайджанской стороной режима прекращения огня.
Как сообщает пресс-служба Армии обороны Арцаха, инцидент произошел примерно в 12:00 13 января.
“На оборонительном участке одной из воинских частей Армии обороны, дислоцированных на центральном направлении, в результате грубого  нарушения азербайджанской стороной режима прекращения огня огнестрельное ранение получил Вардан Вачаганович Киракосян (2000 г.р.). Раненого военнослужащего немедленно доставили в военный госпиталь и прооперировали. Врачи оценивают его состояние как стабильно тяжелое”, - говорится в сообщении.