Անհետ կորած զինվորի հորը ձերբակալել են 01/12/2021 16:54 | ԼՐԱՀՈՍ
Հունվարի 10-ին, ժամը 21։30-ի սահմաններում, ՀՀ Կոտայքի մարզի բնակիչ Գ.Վ.-ն, իր անձնական օգտագործման «ՎԱԶ 2107» մակնիշի ավտոմեքենայով հարվածել է ՀՀ ՊՆ վարչական համալիրի հսկիչ անցագրային կետի դարպասին, կոտրել դրանք և մուտք գործել ՊՆ վարչական համալիրի տարածք: Այնուհետև Գ.Վ.-ն մեքենայով կոտրել է վարչական մասնաշենքի մուտքի դռները և մեքենայով մխրճվել շինության մեջ։ Այս մասին հայտնում են ՀՀ ՊՆ Տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից։
Քաղաքացի Գ.Վ.-ն ձերբակալվել է հսկիչ անցագրային կետում ծառայություն իրականացնող ՊՆ ՌՈ աշխատակիցների կողմից:
Փաստի առթիվ ՊՆ ՌՈ Երևանի բաժնում նախապատրաստված նյութերը փոխանցվել են ՀՀ քննչական կոմիտե: ՀՀ ՔԿ ԶՔԳՎ 4-րդ ԿՔԲ-ն, ՀՀ քրեական օրենսգրքի 327.6 հոդվածի 5-րդ մասով և 258 հոդվածի 4-րդ մասով հարուցվել է քրեական գործ։
Նշենք, որ ձերբակալվածը անհետ կորած զինվորի հայրը է, որը արդեն տեւական ժամանակ է, ինչ մյուս զինվորների հարազատների հետ մասնակցում է տարբեր ակցիաների՝ տեղեկատվություն պահանջելով իր զավակի մասին։

Отца пропавшего без вести солдата задержали 01/12/2021   18:07  |  Лента новостей
Уголовное дело возбуждено в отношении жителя Котайкской области Армении, который на днях на своем автомобиле протаранил ворота пропускного пункта административного комплекса Минобороны Армении.
Как сообщает пресс-служба Минобороны Армении, 10 января около 21:30 гражданин Г.В. на своем автомобиле марки “ВАЗ 2107” протаранил ворота контрольно-пропускного пункта здания Министерства, сломал их и проник на территорию. Затем он протаранил входные двери и въехал в здание.
Гражданин Г.В. был задержан сотрудниками Военной полиции Минобороны, несущими службу на КПП.
Подготовленные по данному факту в ереванском отделе Военной полиции Минобороны материалы переданы в Следственный комитет РА. Возбуждено уголовное дело по признакам части 5 статьи 327.6  и части 4 статьи 258 УК Армении.