Հայ ազգին ծնկի է բերել այդ մարդը, մենք դեմ ենք իր ցանկացած քայլին. ռուսաստանաբնակ հայերը ՌԴ-ում ՀՀ դեսպանատան դիմաց են 01/11/2021 13:46 | ԼՐԱՀՈՍ
Ռուսաստանաբնակ հայ քաղաքացիներն այս պահին ակցիա են իրականացնում ՌԴ–ում Հայաստանի դեսպանատան դիմաց՝ պահանջելով Նիկոլ Փաշինյանի հրաժարականը: Նրանք «Նիկոլ դավաճան» գրություններով պաստառներ են փակցրել դեսպանատան դիմաց.
«Հայ ազգին ծնկի է բերել այդ մարդը, մենք դեմ ենք իր ցանկացած քայլին։ Այսօր ի՞նչ կարգավիճակով է ինքը եկել Մոսկվա՝ Ալիևի հետ թեյ խմելու։ Ժողովուրդն իրեն չի արտոնել»,-ասաց դեսպանատան դիմաց ակցիա իրականացնող քաղաքացիներից մեկը՝ հիշեցնելով, որ Փաշինյանը խոստացել էր՝ յուրաքանչյուր որոշում կայացնել ժողովրդի հետ քննարկելով, սակայն նոյեմբերի 9-ին առանց ժողովրդի իմացության ստորագրեց կապիտուլացիա.
«Մեր հայրենիքը վաճառվել է, այդ մարդուց ես ի՞նչ պահանջեմ, ինքը պետք է ժամ առաջ հեռանա»,-նշեց ակցիայի մասնակից քաղաքացիներից մեկը:
Ռուսաստանի հայերը հայտարարում են, որ դեմ են Փաշինյանի ցանկացած քայլի, նա չունի ժողովրդի լիազորությունը։ «Անեծք է մեր գլխին»,- ասել է մեկ ուրիշ մասնակից։
Հայերը մոտենում են դեսպանատան մոտ՝ ստորագրում Նիկոլ Փաշինյանի հրաժարականը պահանջող փաստաթուղթը. «դավաճան սրիկան իրավունք չունի ոչինչ ստորագրելու»
Հիշեցնենք, որ Նիկոլ Փաշինյանը ժամանել է Մոսկվա, որտեղ քիչ հետո կմեկնարկի Հայաստանի, Ռուսաստանի և Ադրբեջանի ղեկավարների եռակողմ հանդիպումը:

"Проклятие на нашу голову": собравшиеся на акцию протеста в Москве армяне требуют немедленной отставки Пашиняна 01/11/2021   14:24  |  Лента новостей
Проживающие в России армяне в эти минуты проводят акцию у здания посольства Армении в Москве, требуя отставки Никола Пашиняна. Протестующие у здания дипмиссии вывесили плакаты с надписью “Никол - предатель”.
"Этот человек поставил на колени армянскую нацию. Мы против любых его шагов. В каком он статусе сегодня прибыл в Москву чай пить с Алиевым? Народ ему не делегировал полномочий", - заявил один из участников акции, напомнив, что Пашинян обещал выносить любое решение по итогам обсуждения с народом, однако 9 ноября без ведома народа подписал капитуляцию.
"Он продал нашу родину. Что мне требовать от этого человека? Он должен как можно скорее уйти", - заявил участник акции.
Проживающие в РФ армяне заявляют, что выступают против любого шага Пашиняна. "Он просто проклятие на нашу голову", - добавил другой участник.
Несогласные с политикой Пашиняна армяне пришли к посольству Армении в РФ, чтобы поставить свою подпись под протестной петицией в адрес Никола Пашиняна. “Предатель-подлец не имеет права что-либо подписывать”, - заявляют они.
Напомним, что Пашинян сегодня прибыл в Москву, где сегодня пройдет трехсторонняя встреча с участием глав Армении, России и Азербайджана.