Իլհամ Ալիևը ժամանեց Մոսկվա. ավտոշարասյունը ուղևորվում է Կրեմլ 01/11/2021 13:21 | ԼՐԱՀՈՍ
Իլհամ Ալիեւը ևս ժամանել է Մոսկվա, որտեղ Լեռնային Ղարաբաղի հարցով եռակողմ բանակցություններ են կայանալու Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինի եւ Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հետ: Այս մասին ՏԱՍՍ-ին հայտնել է Մոսկվայում Ադրբեջանի դեսպան Փոլադ Բյուլբյուլօղլին։
«Ադրբեջանի նախագահը ժամանել է Մոսկվա, նրան դիմավորել են Ռուսաստանի արտաքին գործերի փոխնախարար Անդրեյ Ռուդենկոն եւ Մոսկվայում Ադրբեջանի դեսպանատան ներկայացուցիչները։ Այս պահին Ալիևի ավտոշարասյունը ուղևորվում է Կրեմլ»,-ասել է նա։
Պուտինի, Ալիեւի եւ Փաշինյանի եռակողմ բանակցությունները Մոսկվայում տեղի են ունենալու ՌԴ նախագահի նախաձեռնությամբ: Ինչպես հայտնել Է Կրեմլի մամուլի ծառայությունը, կողմերը մտադիր են քննարկել Լեռնային Ղարաբաղի հարցով երեք երկրների ղեկավարների 2020 թվականի նոյեմբերի 9-ի հայտարարության իրականացման ընթացքը եւ քննարկել տարածաշրջանի խնդիրների լուծման հետագա քայլերը:
Ավելի վաղ Փաշինյանի խոսնակը տեղեկացրել էր, որ Նիկոլ Փաշինյանը աշխատանքային այցով ժամանել է Մոսկվա, իսկ եռակողմ հանդիպման արդյունքների մասին կտարածվի հաղորդագրություն։

Ильхам Алиев прибыл в Москву: его кортеж направляется в Кремль 01/11/2021   13:24  |  Лента новостей
Президент Азербайджана Ильхам Алиев прибыл в Москву, где состоятся трехсторонние переговоры по Нагорному Карабаху с президентом России Владимиром Путиным и премьер-министром Армении Николом Пашиняном. Об этом сообщил ТАСС в понедельник посол Азербайджана в Москве Полад Бюльбюль оглы.
"Президент Азербайджана прибыл в Москву, его встречали заместитель министра иностранных дел России Андрей Руденко, представители МИД РФ и посольства республики в Москве. В настоящий момент кортеж Алиева направляется в Кремль", - сказал он.
Трехсторонние переговоры Путина, Алиева и Пашиняна пройдут в Москве в понедельник по инициативе главы российского государства. Как сообщила пресс-служба Кремля, стороны планируют рассмотреть ход реализации заявления лидеров трех стран по Нагорному Карабаху от 9 ноября 2020 года и обсудить дальнейшие шаги по решению проблем региона, напоминает агентство.