Պահանջում ենք տեղեկատվություն՝ ի՞նչ պայմանագրի մասին է խոսքը և ի՞նչ ենք զիջելու․ Ռուբեն Մելիքյան 01/08/2021 10:15 | ԼՐԱՀՈՍ
Այսօր Արդարադատության նախարարության առջև անելիք ունենք։ Պահանջում ենք տեղեկատվություն՝ ի՞նչ պայմանագրի մասին է խոսքը և ի՞նչ ենք զիջելու։ Այս մասին ֆեյսբուքյան ուղիղ եթերի ժամանակ ասաց իրավապաշտպան Ռուբեն Մելիքյանը՝ ժամը 12։00-ին հայտարարելով շտապ հավաք ԱՆ-ի դիմաց։
Իրավապաշտպանը նշեց, որ նախարարության շենքի մոտ մեծաթիվ ոստիկանական ուժեր են կուտակվել, ինչն ամրապմդել է իրենց համոզմունքն այն մասին, որ հունվարի 11-ին ստորագրվելիք պայմանագրի նախագիծն իսկապես գտնվում է Արդարադատության նախարարությունում․ «Հայտարարում եմ ժամը 12։00-ին շտապ հավաք Արդարադատության նախարարության առջև, որի թիվ մեկ պահանջը տեղեկատվության մատչելիության իրավունքի ապահովումն է։ Մենք այլևս չենք ուզում ապրել արծրունական իրականության պայմաններում, երբ 44 օր հաղթում էինք և մեկ էլ միանգամից զարթնեցինք պարտված և խայտառակված իրականության մեջ։ Պահանջում ենք տեղեկատվություն՝ ի՞նչ պայմանագրի մասին է խոսքը, ի՞նչ ենք մենք զիջում, ի՞նչ ենք մենք ստանում և առհասարակ այս պայմանագիրն իրավաբանական ինչ բովանդակություն ունի»,-ասաց Ռուբեն Մելիքյանը։

Что за договор? Меликян сообщил о планах провести митинг у здания Минюста Армении 01/08/2021   11:02
Правозащитник Рубен Меликя сообщил о планах провести В 12:00 срочный митинг у здания Министерства юстиции Армении.
"Требуем информации: о  каком договоре идет речь и что мы собираемся уступать?" - заявил он в прямом эфире со своей страницы в Facebook.
В видеоматериале он отмечает, что сейчас находится перед зданием Министерства юстиции, куда стянуты крупные силы Полиции, что укрепило их в убеждении, что проект планируемого к подписанию договора действительно находиться в министерстве юстиции.
"Мы созываем в 12:00 митинг перед министерством юстиции, чтобы в первую очередь потребовать обеспечить право на доступ к информации. Мы отныне не хотим жить в условиях арцруновской реальности, когда на протяжении 44 дней мы побеждали и вдруг проснулись побежденными в постыдной действительности. Требуем информации о содержании данного договора", - сказал Рубен Меликян.