Ընդդիմությունը կդիմի Վարչական դատարան՝ վիճարկելով հայկական տարածքներն Ադրբեջանին հանձնելու ՀՀ իշխանությունների գործողությունները 01/08/2021 15:29 | ԼՐԱՀՈՍ
Ընդդիմությունը կդիմի Վարչական դատարան՝ վիճարկելու հայկական տարածքներն Ադրբեջանին հանձնելու ՀՀ իշխանությունների գործողությունները։ ՀՅԴ ԳՄ անդամ Արծվիկ Մինասյանը լրագրողների հետ զրույցում ասաց, որ Վարչական դատարան ներկայացվելու է պահանջ՝ հիմք ստեղծելու՝ հետագայում ետ վերադարձնելու հայկական այն տարածքները, որոնք այս պահի դրությամբ հանձնված են ադրբեջանական կողմին։
«Հիմա դատական գործընթաց ենք սկսել՝ այս անօրինական գործողությունների դեմ։ Շուտով Վարչական դատարան ներկայացվելու է պահանջ՝ հիմք ստեղծելու՝ հետագայում ետ վերադարձնելու հայկական այն տարածքները, որոնք այս պահի դրությամբ հանձնված են ադրբեջանական կողմին»,- նշեց նա։

Оппозиция оспорит в суде действия властей Армении по сдаче территорий Азербайджану 01/08/2021   16:46  |  Лента новостей
Оппозиция обратится в Административный суд, чтобы оспорить действия властей Армении по сдаче Азербайджану армянских территорий, заявил представитель АРФ "Дашнакцутюн" Арцвик Минасян в ходе акции протеста перед зданием Министерства юстиции.
“Мы уже инициировали судебный процесс против этих незаконных действий. Вскоре планируется представить в Административный суд требования, чтобы создать основание для возвращения в дальнейшем армянских территорий, которые в данный момент переданы азербайджанской стороне.