Տեղափոխեք կառավարության ու խորհրդարանի անդամներին Գորիս, թող աշխատեն սահմանին, որ կամ էտ սահմանից եկող սպառնալիքները գիտակցեն ու գործ անեն դրանք չեզոքացնելու ուղղությամբ . իրանագետ 01/08/2021 16:16 | Մեկնաբանություն
Իրանագետ Արտյոմ Տոնոյանը գրում է.
«Գիտակից հասարակություն ունեցող երկրում հիմա վաղուց փողոցներում ցույցեր սկսված կլինեին՝ մայրաքաղաքը Գորիս տեղափոխելու պահանջով։
Տեղափոխեք կառավարության ու խորհրդարանի անդամներին Գորիս, թող աշխատեն սահմանին, որ կամ էտ սահմանից եկող սպառնալիքները գիտակցեն ու գործ անեն դրանք չեզոքացնելու ուղղությամբ, կամ էլ հրաժարական տան, եթե պատրաստ չեն սահմանին ապրել ու աշխատել»։

“Пусть работают на границе”: востоковед предложил перенести правительство и парламент Армении в Горис 01/08/2021   16:28  |  Комментарий
В стране с сознательным обществом сейчас бы давно уже начались акции протеста на улицах с требованием о переносе столицы Армении в город Горис Сюникской области РА, пишет востоковед Артем Тоноян на своей странице в Facebook.
“Перенесите правительство и парламент в Горис. Пусть министры и депутаты работают на границе с тем, чтобы они либо осознали эти идущие от границы угрозы и предприняли шаги по их нейтрализации, либо подали в отставку, если они не готовы жить и работать на границе”, - написал Тоноян.