Հադրութի Թութակներ տեղամասից դեպի Խծաբերդ հատվածում հայտնաբերվել է 6 զինծառայողի աճյուն 01/08/2021 13:04 | Ադրբեջանական ռազմական ագրեսիա-2020
Որոնողափրկարարական աշխատանքների արդյունքում Հադրութի շրջանի մարտական գործողությունների Թութակներ տեղամասից Խծաբերդ տանող ճանապարհի 5-րդ կիլոմետրի հատվածում հայտնաբերվել է 6 զինծառայողի աճյուն: Այս մասին «Արմենպրես»-ի հետ զրույցում տեղեկացրեց Արցախի արտակարգ իրավիճակների պետական ծառայության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնի պետ Հունան Թադևոսյանը:
«Զոհված զինվորների մոտ պահպանված զինվորական գրքույկների միջոցով պարզվել է նաև նրանց ինքնությունը: Ընդհանուր առմամբ, առայսօր հայտնաբերվել է 1194 աճյուն: Այսօր որոնողական աշխատանքները շարունակվում են Հադրութի, Ջաբրայիլի և Ասկերանի վերին ենթաշրջանի հատվածներում»,- մանրամասնեց Թադևոսյանը:

Останки еще 6 военнослужащих обнаружены на участке Тутакнер Гадрутского района 01/08/2021   13:08  |  Азербайджанская военная агрессия-2020
В результате поисково-спасательных работ на 5-ом километре дороги, ведущей от участка боевых действий в районе Тутакнер Гадрута в Хцаберд, обнаружены останки 6 военнослужащих. Об этом  “Арменпресс” сообщил начальник отдела информации и по связям с общественностью Государственной службы по чрезвычайным ситуациям Республики Арцах Унан Тадевосян.
“Благодаря сохранившимся военным книжкам, удалось установить личности погибших солдат. Всего найдены тела 1 194 военнослужащих. Сегодня поисковые работы продолжаются на участках Гадрута, Джабраила и верхнего подрайона Аскерана”, - сообщил Тадевосян.