Գարեգին Բ-ն հոգեհանգստյան կարգ է մատուցել «Եռաբլուրում» 01/07/2021   11:47  |  ԼՐԱՀՈՍ
Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին Բ Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսը հոգեհանգստյան կարգ է մատուցել «Եռաբլուր» զինվորական պանթեոնում։
Հունվարի 7-ը Հայ Առաքելական եկեղեցում հանգուցյալների հիշատակության օր է` Մեռելոց։Նախօրեին՝ հունվարի 6-ին, Հայ Առաքելական եկեղեցին նշեց Հիսուս Քրիստոսի Աստվածահայտնության եւ Սուրբ ծննդյան տոնը: Բոլոր եկեղեցիներում տոնական պատարագ է մատուցվել` ի նշան Սուրբ Հայտնության, կատարվել է նաեւ Ջրօրհնեքի կարգ: Մարդիկ եկեղեցիներից վառված մոմեր են տարել եւ նշել Սուրբ Ծնունդը:
12:22 06/01/2021  |  ՄեկնաբանությունՏեղահանված արցախցիների, հազարավոր վիրավորների և գերեվարված հայորդիների վիշտը մեր ազգային կյանքը վերածել են մթագնած գիշերվա. Վեհափառ
10:53 03/01/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՔաղաքացիները հավաքվում են Սուրբ Գայանե եկեղեցու բակում՝ թույլ չտալու Վեհափառի դեմ ոտնձգությունները
14:27 12/12/2020  |  ՄեկնաբանությունԱրցախի թեմի առաջնորդ Պարգև Սրբազանը վերադարձել է, նա այսօր հանդիպում է ունեցել Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսի հետ
14:31 10/10/2020  |  Ադրբեջանական ռազմական ագրեսիա-2020Բոլոր եկեղեցիներում հոկտեմբերի 11-ին Կաթողիկոսի տնօրինությամբ կկատարվի աղոթք
14:26 16/09/2020  |  ԼՐԱՀՈՍԱմենայն Հայոց Կաթողիկոսի կողմից կսահմանվի իրավաբանների օրհնության օր
18:39 15/09/2020  |  ԼՐԱՀՈՍ«Հայոց Եկեղեցու պատմություն» առարկան ոգի եւ դաստիարակություն է ջամբել մատաղ սերնդին. Գարեգին Բ
11:46 09/05/2020  |  ԼՐԱՀՈՍԿաթողիկոսն ու բարձրաստիճան պաշտոնյաները հարգանքի տուրք մատուցեցին Հաղթանակի զբոսայգում
14:25 21/04/2020  |  ԼՐԱՀՈՍԳարեգին Բ-ի հայրական հորդորն է՝ զերծ մնալ հակառակություններից ու շահարկումներից. Մայր Աթոռը՝ վարչապետին

Католикос всех армян посетил воинский пантеон “Ераблур” в Ереване 01/07/2021   12:08  |  Лента новостей
Верховный патриарх и католикос всех армян, Его святейшество Гарегин Второй посетил воинский пантеон “Ераблур” в Ереване, где отслужил заупокойную службу.
Как сообщил руководитель пресс-канцелярии Первопрестольного Святого Эчмиадзина Ваграм Меликян, Католикос всех армян помолился за упокой душ павших героических сынов армянского народа, передал благую весть Святого Рождества Христова.
Сегодня, 7 января, в Армении день поминовения усопших (Мерелоц), во время которого граждане посещают могилы близких и родных.
День поминовения усопших (Мерелоц) следует за каждым из пяти главных праздников Армянской Апостольской Церкви. 6 января Армянская Апостольская Церковь отмечала праздник Богоявления и Рождества Иисуса Христа, в память событий Рождения и Крещения Иисуса Христа.
Праздник начинается с вечера 5-го января и простирается за полночь. 5-го января празднуется Сочельник Богоявления и служится Св. Литургия. Утром 6-го января также служится Св. Литургия, после чего совершается обряд освящения воды.