Վարչապետ Փաշինյանը համաճարակային իրավիճակով պայմանավորված ինքնամեկուսացված է. Մանե Գևորգյան 01/06/2021   12:00  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ վարչապետի մամուլի քարտուղար Մանե Գևորգյանը մեկնաբանել է ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի բացակայությունը Երևանի Սուրբ Գրիգոր լուսավորիչ մայր եկեղեցում Աստվածահայտնության և Սուրբ ծննդյան տոնի Սորբ պատարագից։
Մանե Գևորգյանը, պատասխանելով «Արմենպրես»-ի հարցին, նշել է. «Համաճարակային իրավիճակով պայմանավորված վարչապետը ինքնամեկուսացված է»։
Նշենք, որ Նիկոլ Փաշինյանն իր ընտանիքի հետ միասին կորոնավիրուս էր վարակվել 2020 թ. մայիսին:
«Երեկ մեր թեստը դրական ցույց տվեց։ Ընդ որում ասեմ, որ ոչ մի ախտանշան չեմ ունեցել։ Պարզապես քանի որ առաջնագիծ գնալու ծրագրեր կային, որոշեցի թեստավորվել, և թեստը դրական դուրս եկավ», - 2020 թ. մայիսի 31 -ին հայտարարել էր Նիկոլ Փաշինյանը:
Ասել է թե` նրա մոտ կրկնակի վարակի ախտանշաններ են, կամ էլ Նիկոլ Փաշինյանը ընտրել է հասարակությունից իսպառ ինքնամեկուսանալու ուղին:
«Փաստինֆո»-ն փորձեց Մանե Գեւորգյանից ճշտել` արդյոք Ն.Փաշինյանը թեստ հանձնել է` կրկնակի վարակը ստուգելու համար, սական նա հեռախոսազանգերին չպատասխանեց:
11:22 06/01/2021  |  ՄեկնաբանությունՆիկոլ Փաշինյանը ֆեյսբուքյան էջում մեջբերում է արել Աստածաշնչից
00:18 05/01/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՆիկոլն ստորագրել է ևս մի քանի փաստաթուղթ, որով մոտ ապագայում Ադրբեջանին է զիջվելու նաև դեպի Նախիջևան տանող ճանապարհը, հետո Արարատի, Տավուշի, Գեղարքունիքի մարզերից. Գառնիկ Իսագուլյան

"Самоизолировался": Мане Геворкян прокомментировала отсутствие Пашиняна на Святой литургии 01/06/2021   12:48  |  Лента новостей
Пресс-секретарь премьер-министра Армении Мане Геворкян прокомментировала отсутствие главы правительства Никола Пашиняна на Святой литургии по случаю праздника Богоявления и Рождества Христова в соборной церкви Сурб Григор Лусаворич (Святого Григория Просветителя).
"В связи с эпидемиологической ситуацией премьер-министр находится на самоизоляции", - сказала Геворкян в ответ на вопрос "Арменпресс".
Отметим, что Никол Пашинян вместе с семьей заразился коронавирусом в мае 2020 года.Никол Пашинян заразился коронавирусомИА "ФактИнфо" обратилось за комментарием к пресс-секретарю премьера, в частности, за тем, чтобы уточнить, сдал ли Пашинян тест на предмет выявления повторного заражения, однако Геворкян не ответила на телефонные звонки.
15:45 04/01/2021  |  КоронавирусБританка рассказала о редких и болезненных симптомах COVID-19
11:09 04/01/2021  |  КоронавирусКоронавирус в Армении: за сутки COVID-19 обнаружили у 193 человек, 14 пациентов скончались