Ադրբեջանցիներին չեն օգնել տեսախցիկի առջեւ ներողությունները՝ Անմար կրակի մոտ գարեջրի եւ արևածաղկի սերմերի համար 01/04/2021   22:02  |  Միջազգային լրահոս
Սարատովի մարզում դատախազական ստուգման արդյունքում քրեական գործ է հարուցվել երկու ադրբեջանցիների մասնակցությամբ տեղի ունեցած միջադեպի կապակցությամբ. նրանք գարեջուր են խմել եւ արեւածաղկի սերմերով աղտոտել են Վոլսկ քաղաքի Անմար կրակի տարածքը: Այս մասին հայտնում է տարածաշրջանային դատախազության կայքը։
Գործը քննվում է մի խումբ անձանց կողմից կատարված վանդալիզմի մասին հոդվածով: Հոդվածի սանկցիան նախատեսում է մինչեւ երեք տարի ժամկետով ազատության սահմանափակում կամ հարկադիր աշխատանք, կամ նույն ժամկետով ազատազրկում: Գերատեսչությունում նշել են, որ վերահսկում են նախաքննության ընթացքը։
Ավելի վաղ հայտնել էինք, որ դեկտեմբերի 31-ին տեղի էր ունեցել միջադեպ, դրա մասին պատմել է Ռուսաստանի ՆԳՆ-ին կից «Վոլսկի» հասարակական խորհրդի անդամ Էլչին Ալլազովը: «Անցկացվել է կոշտ զրույց: Մենք բացատրել ենք, որ այդպես չի կարելի անել: Դա շատ ստոր արարք է», - հայտնել է նա։
Սարատովի մարզի Վոլսկ քաղաքում ստիպել են ներողություն խնդրել երկու ադրբեջանցիների, որոնք գարեջուր են խմել եւ արևածաղկի սերմերի կեղևներով աղտոտել անմար կրակի տարածքը։
19:47 04/01/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԹուրքերը փորձում են հայկական WhatsApp հաշիվներ գողանալ․ Սամվել Մարտիրոսյան
22:44 03/01/2021  |  Միջազգային լրահոսՊոմպեոն պատմել Է՝ Ռուսաստանի նկատմամբ ԱՄՆ-ի ամենակոշտ քաղաքականության մասին
20:36 03/01/2021  |  Միջազգային լրահոսԱդրբեջանցիներին ստիպել են տեսախցիկի առջեւ ներողություն խնդրել՝ անմար կրակի մոտ գարեջուր խմելու, տարածքն աղտոտելու համար
19:49 03/01/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԿառավարությունում կայացել է ՀՀ և ՌԴ կառավարական պատվիրակությունների հանդիպումը
15:58 03/01/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՆիկոլ Փաշինյանը ընդունել է ՌԴ փոխվարչապետին. քննարկվել են հայ-ռուսական փոխգործակցության օրակարգը և Արցախում իրավիճակը
20:58 30/12/2020ՌԴ-ն Հայաստանի Հանրապետությանն անհատույց 10 մլն եվրո գումար է տրամադրել
19:27 27/12/2020ԱՀ ԱԻՊԾ-ն պարգևատրել է ՌԴ ԱԻՆ աշխատակիցներին
22:49 23/12/2020  |  Միջազգային լրահոս«Ռոսսելխոզնադզորը» հանում է ադրբեջանական 12 ձեռնարկությունների վրայից լոլիկի մատակարարման արգելքը

"Извинения на камеру не помогли": на двух азербайджанцев в России завели уголовное дело по статье о вандализме 01/05/2021   11:30  |  Международные новости
В Саратовской области по результатам прокурорской проверки возбуждено уголовное дело в связи с инцидентом с участием двух азербайджанцев, которые пили пиво и грызли семечки у Вечного огня в Вольске, передает Lenta.ru со ссылкой на сообщение региональной прокуратуры.
Дело расследуется по статье о вандализме, совершенном группой лиц. Санкция статьи предусматривает ограничение свободы на срок до трех лет, либо принудительные работы, либо лишение свободы на тот же срок. В ведомстве отметили, что контролируют ход расследования.
Инцидент произошел 31 декабря. Двое азербайджанцев, собравшись у Вечного огня, начали пить там пиво и грызть семечки, бросая шелуху в огонь. Их пыталась прогнать местная жительница, но те, по словам женщины, игнорировали ее и угрожали «каким-то всесильным дядей». В азербайджанской диаспоре заявили, что провели жесткую беседу с провинившимися и те осознали свой «подлый поступок», однако публичные извинения, записанные на камеру, не помогли им избежать уголовного преследования.
09:30 17/04/2019  |  Международные новостиВ Цюрихе возбудили уголовное дело в отношении экс-владельца "Черкизона" Тельмана Исмаилова
10:15 06/03/2019  |  Международные новостиШесть человек погибли в ДТП с участием микроавтобуса из Азербайджана на Ставрополье
09:15 26/02/2019  |  Международные новостиСуд арестовал уроженца Азербайджана, виновного в смертельном ДТП в Петербурге
11:04 08/11/2018  |  Международные новостиЭкс-сотрудник полиции Азербайджана задержан по подозрению в жестоком убийстве женщины в лифте в Москве
11:24 15/03/2018  |  Международные новостиГражданин Азербайджана признался в убийстве малолетней девочки в Сочи
10:23 05/12/2017  |  Международные новостиЭкс-владельцу "Черкизона" Тельману Исмаилову предъявили обвинение в убийстве
10:16 14/11/2017  |  Международные новостиБрат экс-владельца "Черкизона" Тельмана Исмаилова заочно арестован
16:25 13/11/2017  |  Международные новостиТельмана Исмаилова объявили в международный розыск по делу об организации двух убийств
13:04 11/11/2017  |  Международные новостиСуд в Москве заочно арестовал азербайджанского бизнесмена Тельмана Исмаилова по обвинению в организации убийств
10:23 19/09/2017  |  Международные новостиУроженец Азербайджана, обвиняемый в убийстве чемпиона по пауэрлифтингу, сдался ФСБ