Վաղվանից փողոց անցնելը դառնում է պրոբլեմ. Շուռնուխի գյուղապետ 01/04/2021   13:50  |  Մեկնաբանություն
Սյունիքի մարզի Շուռնուխ համայնքի բնակիչների հետ հանդիպել է Գորիսի հայնքապետ Առուշ Առուշանյանը, Շուռնուխի ղեկավար ղեկավար Հակոբ Արշակյանը, որ ժամանակ բնակիչներին ներկայացվել են անվտանգության նոր կանոնները` գյուղում տեղաշարժվելու:
Գյուղապետն արձանագրել է, որ վաղվանից փողոց հատելը դառնում է պրոբլեմ. «Աստված չանի անասունն անցնի, նրա հետևից չի կարելի գնալ: Կդիմենք մեր սահմանապահ տղաներին: Թուրք գեներալն իր բերանով ասաց՝ իրենց սահմանապահները գիտեն ինչ անեն, որ երկրորդ անգամ անասուն չմտնի իրենց տարածք: Այսինքն մեր ներքևի թաղն իրենք համարում են ադրբեջանական հող, ադրբեջանական տարածք»,-ասաց Հակոբ Արշակյանը:
Հայ սահմանապահները նշեցին, որ փորձելու են ամեն ինչ անել՝ գյուղի անվտանգությունն ապահովելու նպատակով:
Գյուղացու հարցին, թե Գորիս-Կապան գնալու համար ինչ պետք է արվի, սահմանապահը պարզաբանել է, որ ճանապարհը վերահսկելու են և՛ հայ, և՛ ռուս սահմնապահները և ճանապարհի հետ կապված խնդիր չի լինելու:

Глава села Шурнух предрек с завтрашнего дня проблемы при переходе улицы(Видео) 01/04/2021   14:17  |  Лента новостей
Глава общины Шурнух Сюникской области Армении Акоп Аршакян в прямом эфире со своей страницы в Facebook показал свою встречу с жителями села. На встрече также присутствовал мэр Гориса Аруш Арушанян.
Староста села предрек с завтрашнего дня проблемы при переходе улицы. "Не дай Бог, если скотина забежит туда, то за ней нельзя идти. Мы обратимся к нашим пограничникам. Генерал-турок лично сказал, что их пограничники знают, что делать, чтобы во второй раз скотина не забежала на их территорию, то есть, они считают наш нижний квартал азербайджанской землей, азербайджанской территорией", - сказал Акоп Аршакян.
"Сегодня здесь ответственный капитан Арам Оганян. Что бы ни случилось, все будет решаться через них", - сказал Аршакян.
Армянские пограничники отметили, что сделают все для обеспечения безопасности села.
Жители села поинтересовались о проезде по трассе Горис-Капан. В ответ капитан заявил, что дорогу будут контролировать и армянские, и российские пограничники, и что проблем, связанных с дорогой, не возникнет.