Փաշինյանը գերիների հարցն իր վրայից գցել է. մատը մատին չի տալիս. Քոչարյան 01/04/2021   12:26  |  ԼՐԱՀՈՍ
Այն մղձավանջը, որը սկսվել է 2020թվականին, շարունակվում է, այդ թվում տարածքների հանձնումը: Այս մասին այսօր մամուլի ասուլիսի ժամանակ ասաց մեդիափորձագետ Տիգրան Քոչարյանը՝ նկատելով, որ մինչև հիմա մարդիկ են գերավարվում, զոհվում:
Մեդիափորձագետը նշեց, որ մկինչև հիմա անհասկանալի է՝ ինչքան զոհ, ինչքան վիրավոր, անհետ կորած ու գերեվարված մարդ ունենք. «Ալիևն ասում է, որ նոյեմբերի 10-ից հետո բոլոր գերեվարվածները գերի չեն, այլ զինվորական հանցագործներ են և չի պատրաստվում նրանց վերադարձնել, իսկ Փաշինյանը մատը մատին չի տալիս, որ դրանով զբաղվի: Եթե երկրի ղեկավար ունենայինք, հիմա այդ մարդը պետք է կաբինետներից դուրս չգար, Ալիևի հետ պետք է անընդհատ հանդիպեր, իսկ Փաշինյանը գերիների հարցն իր վրայից քցում է: Դրա համար 2020 թվականը շարունակվում է և այսօր փաստացի դեկտեմբերի 35-ն է»,-ասաց Տիգրան Քոչարյանը:
Անդրադառնալով դիտարկմանը, որ ընդդիմությունն այս օրերին պետք է հանրապետության հրապարակից տուն չգնար, մեդիափորձագետը նկատեց՝ հունվարի 3-ին կեղծ օրակարգ էր և ընդդիմության մեծ մասը գնաց Սբ. Գայանե եկեղեցի, քանի որ սպառնացել էին կաթողիկոսին ծեծել. «Ինչպես ազգն է բազմաշերտ, այնպես էլ ընդդիմությունն է բազմաշերտ: Ընդդիմության բավականին մեծ զանգված տունն է մնում, քանի որ չի ուզում գնա այս մի ընդդիմության հետևից, որը հարթակը վերցրել է»,-ասաց Տիգրան Քոչարյանը:
11:48 30/12/2020  |  ՄեկնաբանությունԱդրբեջանցիք արագ "зачистка" են սկսում մնացած երկու խմբերի գտնվելու հնարավոր տեղերում. Տիգրան Քոչարյան
14:35 05/12/2020  |  ՄեկնաբանությունՆիկոլի լայվերը լայքող ու սրտիկող ծրագիր ա աշխատում. Տիգրան Քոչարյան
13:56 24/11/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՍտորագրել է մի բանի տակ, որով ընդունում է՝ Հայաստանի զորքերն են Արցախում եղել. Պատասխանատվություն ենք կրելու. Քոչարյան
21:26 18/05/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՌուսական ԶԼՄ-ներում Փաշինյանի պապի մասին հայտնված տեղեկությունը ադրբեջանական լոբբինգի արդյունք է. Տիգրան Քոչարյան
18:04 27/04/2020  |  ԼՐԱՀՈՍԱմեն տեղ պետք չէ գրանցվել, Ֆեյսբուքյան թեստերին էլ պետք է քիչ մասնակցել. մեդիափորձագետ
19:15 31/01/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՓաշինյանը պետք է հասկանա՝ ինչ է ուզում արտաքին օրակարգում եւ ինչ՝ ՌԴ-ի հետ հարաբերություններում. մեդիափորձագետը՝ ՌԴ դեսպանատան հայտարարության մասին
16:12 28/01/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՄի գրիչի պատմության տապալումից հետո անցել են վերջին ստադիային՝ ռեպրեսիաներին. մեդիափորձագետ

Пашинян скидывает с себя ответственность за вопрос пленных - Кочарян 01/04/2021 12:54 | Лента новостей
Кошмар, который начался в 2020 году, продолжается; продолжается и сдача территорий, заявил на пресс-конференции в понедельник, 4 января, медиаэксперт Тигран Кочарян, отметив, что до сих пор гибнут люди, по сей день людей захватывают в плен.
Он отметил, что до сих пор нет ясности, сколько у нас погибших, раненых, пропавших без вести и пленных. “Алиев заявляет, что захваченные в плен после 10-го ноября не являются пленными, а военными преступниками и что он не собирается их возвращать. А Пашинян не занимается этим вопросом, палец о палец не ударил. Если бы у нас был глава государства, то сейчас этот человек не должен был выходить из кабинетов, должен был постоянно встречаться с Алиевым. А Пашинян скидывает с себя вопрос пленных. Поэтому 2020 продолжается, и сегодня фактически 35 декабря”, - сказал Тигран Кочарян.
В ответ на ремарку о том, что оппозиция в эти дни не должна была уходить домой с Площади Республики, медиаэксперт отметил, что повестка 3 января оказалась фиктивной, и часть оппозиции отправилась в Церковь Святой Гаяне, потому что угрожали избить католикоса. “Оппозиция, как и нация, многолика. Многие оппозиционеры остаются дома, поскольку не хотят идти за той оппозицией, которая заняла платформу”, - сказал Тигран Кочарян.