Քարոզչական սադրանք է. ԱՀ պաշտպանության բանակի որևէ ստորաբաժանում, որևէ զինծառայող որևէ գործողության չի մասնակցել 12/28/2020 12:49 | ԼՐԱՀՈՍ
Ադրբեջանական կողմը շարունակում է ապատեղեկատվություն տարածել, իբր նախօրեին «հայկական զինված խմբավորման» կողմից ադրբեջանական ԶՈՒ ստորաբաժանման վրա իրականացված հարձակման մասին։ Այդ մասին քիչ առաջ հայտարարություն է տարածել նաև Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարությունը։
Ինչպես արդեն հայտարարել էինք ժամեր առաջ, վերահաստատում ենք, որ երեկ ողջ օրվա ընթացքում և մինչև այս պահը ԱՀ պաշտպանության բանակի որևէ ստորաբաժանում, որևէ զինծառայող որևէ գործողության չի մասնակցել, որևէ արտակարգ պատահար չի գրանցվել և հայկական կողմից անգամ մեկ կրակոց չի արձակվել։ Այս պարագայում, Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարության կողմից տարածված հայտարարությունը այլ կերպ, քան քարոզչական սադրանք հնարավոր չէ որակել։

В Степанакерте назвали пропагандистской провокацией заявление Баку об атаке на ВС Азербайджана 12/28/2020   13:13  |  Азербайджанская военная агрессия-2020
Баку продолжает распространять дезинформацию о якобы нападении "армянской вооруженной группы" на подразделение азербайджанских ВС", говорится в сообщении Армии обороны Республики Арцах в ответ на заявление министерства обороны Азербайджана.
“Мы подтверждаем сделанное несколько часов назад заявление о том, что вчера в течение всего дня и до сих пор ни одно подразделение Армии обороны Республики Арцах и ни один военнослужащий не участвовали в каких-либо операциях, ни одного чрезвычайного инцидента зафиксировано не было. Армянская сторона даже не произвела ни одного выстрела”, - говорится в заявлении.
Как отметили в АО Арцаха, в этих условиях сообщение министерства обороны Азербайджана невозможно расценивать иначе, как пропагандистскую провокацию.
“Армия обороны Арцаха продолжает строго соблюдать режим прекращения огня”, -  отмечается в заявлении.