Զինծառայողների ապահովագրության հիմնադրամի վճարը առաջարկվում է 1000 դրամից բարձրացնել մինչև 15000 դրամ 12/28/2020   11:44  |  ԼՐԱՀՈՍ
Խորհրդարանն արտահերթ նիստում քննարկում է «ՀՀ պաշտպանության ժամանակ զինծառայողների կյանքին կամ առողջությանը պատճառված վնասների հատուցման մասին» օրենքում լրացումներ ու փոփոխություններ կատարելու մասին օրինագիծը։
ՀՀ արդարադատության նախարար Ռուստամ Բադասյանը նշեց, որ արձանագրել են՝ հատուցման հիմնադրամի գումարները բավարար չեն լինելու մեր բոլոր հայրենակիցների հատուցումը ժամանակի ընթացքում տրամադրելու համար, հետևաբար փոխվել է հավաքագրվող դրոշմանիշային վճարների չափերը։ Նախարարի խոսքով որդեգրվել է կիսապրոգրեսիվ համակարգը։
«Եկամտի չափին համապատասխան ֆիքսված է լինելու որոշակի գումար, որը վճարվելու է հատուցման հիմնադրամին։ Մասնավորապես մինչև 100 հազար եկամտի դեպքում դրոշմային վճարի չափը լինելու է 1500 դրամ, 100 000-200 000 դրամի դեպքում 3000 դրամ, 201 000-500 000-ի դեպքում 5000 դրամ, 500 000-1 մլն՝ 8500 դրամ և 1 մլն-ն գերազանցելու դեպքում 15000 դրամ»,-ասաց Ռուստամ Բադասյանը։
10:28 20/11/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՆոյեմբերի 26-ին կգումարվի ԱԺ արտահերթ նիստ. օրակարգում ռազմական դրությունը վերացնելու հարցն է
12:50 19/11/2020  |  ԼՐԱՀՈՍԳերեվարության մեջ գտնվող զինծառայողների ընտանիքները կշարունակեն ստանալ գումարներ. ԱԺ-ն առաջին ընթերցմամբ ընդունեց օրինագիծը
12:16 19/11/2020  |  ԼՐԱՀՈՍԲՀԿ-ն և ԼՀԿ-ն չեն մասնակցում ԱԺ արտահերթ նիստին
11:45 11/04/2020  |  ԼՐԱՀՈՍԿառավարության նախաձեռնությամբ ԱԺ-ն ապրիլի 13-ին կրկին արտահերթ նիստ կգումարի
23:56 20/03/2020  |  ԿորոնավիրուսՄխիթար Հայրապետյանը ուղերձով դիմեց կորոնավիրուսով հիվանդներին ու մեկուսացվածներին
12:52 06/02/2020  |  ԼՐԱՀՈՍԱԺ արտահերթ նիստը տեղի կունենա ժամը 13։00-ին. Օրակարգում մնաց միայն Սահմանադրությունում հոդված փոփոխելու հարցը
10:10 06/02/2020  |  ՄեկնաբանությունՄի՞թե հնարավոր է 100 տոկոսով լինել համոզված, որ այս որոշումների իրագործումը չի դառնա մահակ երկրի գլխին. Արման Աբովյան
23:59 05/02/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՎաղվա ԱԺ նիստը իր օրակարգով դավաճանություն է պետության եւ ժողովրդի հանդեպ. Արմեն Աշոտյան
19:56 05/02/2020  |  ԼՐԱՀՈՍ37 հոգի չեն կարող մի նախագծի համահեղինակ լինել. ես հավանություն եմ տվել արտահերթ նիստ գումարելուն, ոչ նախագծին. Հովիկ Աղազարյանը՝ Սահմանադրության մեջ փոփոխություն կատարելու նախագծի մասին. Hraparak.am

Минюст Армении предлагает новые размеры взносов в Фонд страхования военнослужащих 12/28/2020   12:14  |  Лента новостей
Парламент Армении на внеочередном заседании рассматривает законопроект о внесении поправок в закон “О возмещении ущерба, нанесенного жизни и здоровью военнослужащих во время обороны РА”.
Министр юстиции Армении Рустам Бадасян заявил, что имеющих у фонда средств недостаточно для предоставления компенсации нашим соотечественникам, следовательно возникла необходимость изменения взимаемых с боров. По словам министра, в основу положена полупрогрессивная система.
В настоящее время размер визмаемой суммы, который составляет 1000, для всех един. По словам главы Минюста Армении, при зарплате до 100 тысяч драмов  сумма взноса составит 1500 драмов, от 100 до 200 тысяч – 3 тысячи драмов,  от 201 000 – 500 000 тыс. драмов - 5500 драмов, от 500 тыс. до 1 миллиона драмов – 8500 драмов,  а при размере зарплаты, превышающем 1 млн. драмов, эта сумма составит 15 тысяч драмов.
16:08 08/12/2020  |  Лента новостейВ правительстве Армении обсудили дорожную карту дальнейшей деятельности Фонда страхования военнослужащих
11:06 04/03/2020  |  Лента новостейПарламент Армении принял проект закона о предоставлении компенсации военнослужащим, пострадавшим от наступательных действий противника
12:30 10/10/2019  |  Лента новостейПравительство Армении окажет дополнительную поддержку семьям погибших военнослужащих