Թուրքիան Գանձակում ռազմական ավիաբազա է կառուցում 12/28/2020 12:57 | ԼՐԱՀՈՍ
Թուրքիան Գանձակում ռազմական ավիաբազա է կառուցում։ Այս մասին հայտնում են Wargonzo-ի Ստամբուլում գտնվող աղբյուրները։
Աղբյուրի տվյալներով Անկարան քաղաքացիական ենթակառուցվածքների անվան տակ արդեն սկսել է ռազմական օբյեկտի կառուցումը։
Էրդողանն այդքան էլ գոհ չէ Արցախի երկրորդ պատերազմի արդյունքներից։ Նրան հատկապես դուր չի գալիս ռուս խաղաղապահներին ընձեռված կարգավիճակն ու դերը՝ ի տարբերություն թուրք զինվորականների։
Միևնույն ժամանակ ռուսներն ակտիվորեն զբաղվում են Ստեփանակերտի օդանավակայանի վերականգնման աշխատանքներով։
Wargonzo-ի տեղեկություններով ուղղաթիռներից և անձնակազմից բացի Գանձակում կտեղակայվեն նաև F-16 ինքնաթիռներ։

Турция строит военную авиабазу в Гандзаке - WarGonzo 12/28/2020   13:25  |  Лента новостей
По данным проекта, Анкара уже приступила к строительству военного и стратегического объекта - под видом восстановления гражданской инфраструктуры.
Сообщается, что Эрдоган оказался не слишком доволен итогами Второй Карабахской войны и особенно его не устраивает роль и полномочия, которые получили российские миротворцы - в отличие от турецких военных.
К тому же, как указывается в записи, размещенной в Telegram-канале проекта, россияне активно занимаются подготовкой к запуску аэропорта в Степанакерте.
Согласно информации источников WarGonzo, помимо вертолетов и личного состава в Гандзаке также будут размещены F-16.