4 հայ գերի վերադարձել է Հայաստան, որոնցից մեկին անմիջապես տեղափոխել են հիվանդանոց 12/28/2020 17:20 | ԼՐԱՀՈՍ
Ռուսաստանի Դաշնության և Կարմիր Խաչի Միջազգային Կոմիտեի միջնորդությամբ այսօր 4 հայ գերիներ վերադարձել են Հայաստան: Այս մասին հայտարարել է ՀՀ փոխվարչապետ Տիգրան Ավինյանը։
«Հարազատներն արդեն իսկ տեղեկացվել են նրանց վերադարձի մասին, իսկ գերիներն այժմ գտնվում են բժիշկների վերահսկողության ներքո և կստանան անհրաժեշտ բժշկակական ու բարոյահոգեբանկան աջակցություն: Գերիների փոխանակման գործընթացը շարունակվելու է»,- ասված է հայտարարությունում։
WarGonzo տելեգրամ ալիքի փոխանցմամբ՝ վերադարձած գերիներից մեկն ունեցել է հոսպիտալացման կարիք ու նրան օդանավակայանից տեղափոխել են շտապօգնության ավտոմեքենայով։

Еще четверо армянских пленных вернулись в Армению 12/28/2020 17:34 | Лента новостей
Четверо армянских пленных вернулись в Армению при посредничестве России и Международного комитета Красного креста. Об этом на своей странице в Facebook сообщил вице-премьер Армении Тигран Авинян.
“Родственники уже были проинформированы об их возвращении. Пленные в данный момент находятся под наблюдением врачей и получат необходимую медицинскую и морально-психологическую помощь. Процесс обмена пленными продолжится", — написал Авинян.
Командующий российским миротворческим контингентом в Арцахе генерал рустам Мурадов немногим ранее вернулся из Баку с группой освобожденных армянских военнопленных. Самолет приземлился в аэропорту Эребуни. Один из пленных нуждается в госпитализации. Его на карете “Скорой помощи” увезли с аэродрома Эребуни.