Կոչ ենք անում ՀՀ ոստիկանությանը դադարել սատարել հոգեվարքի մեջ գտնվող Հայաստանի դավադիր իշխանություններին. ՀՅԴ 12/28/2020   13:37  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՀՅԴ Հայաստանի Երիտասարդական Միությունը հայտարարություն է տարածել, որում ասվում է․
«Այսօր առավոտյան ՀՅԴ Հայաստանի երիտասարդական միության ընկերները և համակիրները մասնակցել են Ազգային ժողովի մուտքի դիմաց իրականացվող խաղաղ ակցիային, որի ընթացքում քաղաքացիները հավկիթներով դիմավորել են Հայաստանի կործանման դավադիր ծրագրին սատարող «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավորներին։
Ակցիայի ընթացքում «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավոր Անդրանիկ Քոչարյանը հայհոյել է ցուցարարներին, իսկ նույն խմբակցության պատգամավոր Սիսակ Գաբրիելյանը հարձակվել խաղաղ ակցիա իրականացնողների վրա։
Ոստիկանության կողմից պատգամավորների այս վարքագիծը մնացել է անպատասխան, մինչդեռ խաղաղ ակցիա իրականացնող տասնյակ քաղաքացիներ ապօրինի բերման են ենթարկվել ոստիկանության բաժանմունքներ։
Ակցիայի մասնակիցներին բերման ենթարկելուց հետո անցել է ավելի քան 3 ժամ, սակայն ոստիկանությունը հրաժարվում է ազատ արձակել վերջիններիս, այդպիսով կոպտորեն ոտնահարելով քաղաքացու իրավունքներն ու ազատությունները։
Կոչ ենք անում ՀՀ ոստիկանությանը դադարել սատարել հոգեվարքի մեջ գտնվող Հայասանի դավադիր իշխանություններին և գործել բացառապես ի շահ հայրենիքի և հայ ժողովրդի»։
22:01 19/12/2020  |  ՄեկնաբանությունՀՅԴ ջոկատները պատրաստ են պաշտպանել Սյունիքի նոր սահմանները. Իշխան Սաղաթելյան
15:08 18/12/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՀՅԴ անդամ Աշոտ Ավագյանը չի կալանավորվի. Վերաքննիչ դատարանը մերժել է դատախազության բողոքը
15:14 15/12/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՆախագահ Արմեն Սարգսյանը հանդիպել է ՀՅԴ ղեկավարության հետ
10:35 10/12/2020  |  ԼՐԱՀՈՍԿառավարություն մուտք գործող Փաշինյանին ՀՅԴ երիտասարդները ձվերով և կոչերով դիմավորեցին
19:22 09/12/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՁեզ աջակցողները Քելբաջարի և Ջաբրայիլի տեղը չգիտեն. ռազմական բժիշկ
16:14 09/12/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՀՅԴ Հայ դատի գրասենյակներն ու հանձնախմբերը քայլ անգամ չեն նահանջելու. Հայտարարություն
15:11 08/12/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՈստիկաններն Արտաշատի բաժնում ծեծել և բռնության են ենթարկել Գերասիմ Վարդանյանին

АРФ “Дашнакцутюн” призывает Полицию прекратить поддержку агонизирующей заговорщической власти Армении 12/28/2020   14:51  |  Лента новостей
Союз молодежи АРФД Армении распространил заявление в связи с сегодняшним инцидентом во время акции протеста.
“Сегодня утром друзья и сторонники Союза молодежи АРФД Армении приняли участие в мирной акции, проходящей перед входом в здание Национального собрания, в ходе которой граждане забросали яйцами депутатов фракции “Мой шаг”, поддерживающих вероломный план уничтожения Армении”, - говорится в заявлении.
По словам авторов заявления, во время акции депутат фракции “Мой шаг” Андраник Кочарян обозвал демонстрантов, а депутат той же фракции Сисак Габриелян напал на участников мирного протеста.
“Такое поведение депутатов не удостоилось ответа Полиции, между тем десятки граждан, проводивших мирную акцию, были незаконно подвергнуты приводу в полицейские отделения. С момента провода митингующих прошло более 3 часов, однако Полиция отказывается их освободить, тем самым грубо нарушая права и свободы гражданина”, - отмечается в заявлении.
Союз молодежи АРФД призывает Полицию Армении “перестать поддерживать агонизирующие заговорщические силы Армении и действовать исключительно на благо Родины и армянского народа”.