ԱԺ շենքի մոտ տեղի ունեցած միջադեպերի առթիվ հարուցվել է քրեական գործ՝ խուլիգանության հատկանիշներով 12/28/2020 16:09 | ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ ԱԺ շենքի մոտ Փաշինյանի հրաժարականի պահանջով ակցիայի ընթացքում տեղի ունեցած միջադեպերի առթիվ հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 258-րդ հոդվածի՝ խուլիգանության հատկանիշներով։ Այս մասին «Փաստինֆո»-ի հարցին ի պատասխան հայտնեցին ՀՀ ոստիկանության հասարակայնության հետ կապերի և լրատվության վարչությունից՝ նշելով, որ բերման է ենթարկվել 14 քաղաքացի։
Հիշեցնենք, որ Փաշինյանի հրաժարականը պահանջող քաղաքացիներն առավոտյան փակել են Դեմիրճյան և Բաղրամյան փողոցները։ Նրանք ձվեր են նետել և «ամոթ» վանկարկումներով դիմավորել իշխանական պատգամավորներին։ Վերջիններս ձվեր են նետել ԱԺ «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավոր Անդրանիկ Քոչարյանի մեքենայի ուղղությամբ՝ վանկարկելով «դավաճան», որին ի պատասխան պատգամավորն ասել է՝
«Դավաճանը մայրդ է, լակո՛տ»։ Քաղաքացիները ձվեր են նետել նաև Սիսակ Գաբրիելյանի ուղղությամբ, սկսվել է ծեծկռտուք։

Уголовное дело заведено по факту инцидента в ходе акции протеста у здания парламента Армении 12/28/2020   16:42  |  Лента новостей
По факту инцидента в ходе проходившей у здания парламента Армении акции протеста с требованием отставки Пашиняна с поста премьера возбуждено уголовное дело по признакам “хулиганства”. Об этом “ФактИнфо” сообщили в пресс-службе Полиции. В ведомстве также проинформировали, что приводу были подвергнуты 14 человек.
Напомним, добивающиеся отставки Пашиняна граждане перекрыли улицу Демиряна и проспект Баграмяна в Ереване. Демонстранты закидали яйцами автомобиль депутата от правящего блока Андраника Кочаряна, выкрикивая ему вслед “предатель”. “Мать твоя предатель, сопляк”, - парировал на это в ответ депутат.