Կոչ եմ անում, որ Քննչական կոմիտեի նախագալի տեղակալ Արգիշտի Քյարամյանը հրաժարական տա. Ռուբեն Մելիքյան 12/25/2020 14:41 | Մեկնաբանություն
Կոչ եմ անում, որ Քննչական կոմիտեի նախագալի տեղակալ Արգիշտի Քյարամյանը հրաժարական տա։ Այս մասին ֆեյսբուքում գրել է «Իրավական ուղի» ՀԿ համահիմնադիր Ռուբեն Մելիքյանը.
«Կոչ եմ անում, որ Քննչական կոմիտեի նախագալի տեղակալ Արգիշտի Քյարամյանը հրաժարական տա, հայտարարի, որ բարոյապես չի կարող աշխատել ազգադավ իշխանությունների հետ, և սկսի զբաղվել գիտությամբ:
Օրինակ՝ գրի «Բարձրաստիճան պաշտոնատար անձանց պաշտոնի նշանակման ու պաշտոնից ազատման հիմնահարցերը ՀՀ սահմանադրական իրավունքում» վերտառությամբ մենագրությունը»։

Правозащитник призвал Аргишти Кярамяна подать в отставку с поста замглавы СК Армении и заняться наукой 12/25/2020   15:06  |  Комментарий
Правозащитник Рубен Меликян призывает Аргишти Кярамяна подать в отставку с поста заместителя председателя Следственного комитета Армении. Об этом Меликян написал на своей странице в Facebook.
"Призываю к тому, чтобы заместитель председателя Следственного комитета Аргишти Кярамян подал в отставку, заявил, что морально не в состоянии работать с властью предателей нации и начал заниматься наукой", - написал Рубен Меликян, предложив ему написать, например, монографию под заголовком "Вопросы назначения и увольнения высокопоставленных должностных лиц в конституционном праве".