Կապան-Ագարակ գյուղ տանող հատվածը ստիպված ենք եղել չօգտագործել, որովհետև ամբողջովին անցել է թշնամու հսկողության ներքո.Գևորգ Փարսյան 12/25/2020   15:04  |  ԼՐԱՀՈՍ
Սյունիքի և Կապանի դիմաց գտնվող կարևոր բարձունքները թշնամին զբաղեցնելով՝ Կապան քաղաքը և որոշ բնակավյրեր դառնում են լուրջ թիրախ թշնամու համար: Այս մասին ԱԺ-ում սահմանամերձ բնակավայրերի վերաբերյալ քննարկման ժամանակ ասաց Կապանի համայնքապետ Գևորգ Փարսյանը:
Համայնքապետը նշեց, որ այս պահին խնդրահարույց երեք ուղղության կա՝ Կապան-Գորիս, Կապան-Ճակատաշեն և Կապան-Ագարակ ճանապարհները.
«Կապան-Գորիս ճանապարհը գործում է, Կապան-Ճակատենը գործում է, սակայն Կապան-Ագարակ գյուղ տանող հատվածը ստիպված ենք եղել չօգտագործել, որովհետև ամբողջովին անցել է թշնամու հսկողության ներքո»,- ասաց Փարսյանը:
Համայնքապետը նշեց, որ կա այլընտրանքային ճանապարհ, որն ամբողջովին հիմնանորոգման կարիք ունի ու մի քանի անգամ ավելի երկար է:
«Ճանապարհը չօգտագործելու պատճառով՝ Ագարակ գյուղի, Եղվարդի և Ուջանիսի գյուղացիները շրջափակման մեջ են ընկել»,- նշեց Գևորգ Փարսյանը:
16:18 18/12/2020  |  ՄեկնաբանությունԿապանցիներն այրում են իրենց բնակարանները.2 ժամ անց Կապանի բոլոր դիրքերը կհանձնվի թշնամուն
15:34 17/12/2020  |  ՄեկնաբանությունԱդրբեջանը տեռորի է ենթարկելու Սյունիքն այնքան ժամանակ, մինչև այնտեղից դուրս գա վերջին Սյունեցին. թուրքագետ

Участок дороги из Капана в Агарак полностью перешел под контроль Азербайджана – Геворк Парсян 12/25/2020   15:42  |  Лента новостей
Город Капан станет для врага серьезной мишенью после того, как господствующие высоты, расположенные напротив общин Сюник и Капан, перейдут под контроль Азербайджана. Об этом заявил мэр Капана Геворк Парсян в ходе парламентских слушаний, посвященных приграничным населенным пунктам.
Как отметил мэр, на данный момент есть три проблематичных направления: автотрассы Капан-Горис, Капан-Чакатен и Капан-Агарак.
По его словам, дорога Горис-Капан действует. “Действует также дорога Капан-Чакатен, однако мы вынуждены были не пользоваться ведущим в село участком трассы Капан-Агарак, потому он полностью перешел под контроль врага”, - сказал Парсян.
Мэр Капана отметил, что есть альтернативная дорога, которая нуждается в ремонте и она намного длиннее. “Из-за того, что дорогой не пользуются, жители сел Агарак, Егварди и Уджанис оказались в блокаде”, - отметил Геворк Парсян.