Փաշինյանը մի օր կհրամայի կրակել ժողովրդի վրա, հանուն իշխանության նա պատրաստ է ամեն ինչի. Սիմոնյան 12/23/2020   12:32  |  Քաղաքական
Ես չեմ բացառում որ մի օր էլ Նիկոլ Փաշինյանը կարող է հրաման տալ կրակել ժողովրդի վրա։ Այս մասին «Փաստինֆո»-ի եթերում ասել է ԱԺ Լուսավոր Հայաստան խմբակցության պատգամավոր Կարեն Սիմոնյանը։
Նրա խոսքով՝ իշխանությունը փոխում է մարդկանց, իսկ Նիկոլ Փաշինյանը փոխվել է. ժողովրդավար, ընդդիմադիր Նիկոլ Փաշինյանն այժմ չկա, կա վարչապետ Փաշինյան, որն իշխանություն պահելու համար պատրաստ է ամեն ինչի։
«Սա է մեր իրականությունը։ Եկեք իրականությանը ռեալ նայենք, որովհետև 30 տարի իրականությանը վարդագույն ակնոցներով նայելը մեզ բերեց հասցրեց այս վիճակին», ասել է պատգամավորը։
Ըստ նրա՝ մտահոգություն կա,  այո,  ոչ միայն Սյունիքի մասով, այլ նաև Հայաստանի այլ մարզերի հետ կապված, այդ թվում՝ Երևանի։ «Կրկնում եմ Փաշինյանն ամեն ինչի պատրաստ է հանուն իշխանություն պահելու, անգամ պատրաստ է Սյունիքն ու Վայոց ձորը հանձնել թշնամուն Գեղարքունիքն էլ հետը,  միայն թե ինքը մնա իշխանության ու համոզի իր աջակիցներին, որ ճիշտը դա էր, որ ավելի լավ է Սյունիքը տանք ու հանգիստ ապրենք»,- նշել է ԼՀԿ խմբակցության պատգամավորը։
12:29 04/09/2020  |  ԼՐԱՀՈՍ«Երբվանի՞ց ՀՀ քաղաքացին դարձավ տուգանքի մատերիալ». Կարեն Սիմոնյանը՝ 11 նոր տեսակի տուգանքների մասին
21:20 03/09/2020  |  ԼՐԱՀՈՍԷս կարգի շատ փող ունե՞նք. ԼՀԿ պատգամավորը՝ պարեկային ծառայության մեքենաների գնման վերաբերյալ
17:58 16/08/2020  |  ԼՐԱՀՈՍԱպականելով «իշխանություն» գաղափարը, ձեր թիմը այժմ էլ ձեռնամուխ է լինում «ընդդիմություն» գաղափարը ձևախեղելու գործին. ԼՀԿ պատգամավորը՝ Շարմազանովին
13:06 09/07/2020  |  ՄեկնաբանությունԱյսօր այս ճմարտությունից շեղվածներից մեկը փորձում է արդարացնել իրեն. Կարեն Սիմոնյան
12:39 18/06/2020  |  ՄեկնաբանությունՀիշե՛ք, դուք պետությունը չեք. Կարեն Սիմոնյան
14:16 26/05/2020  |  ՄեկնաբանությունԻսկ պարոն Ռուբինյանին ուղղակի կարող եմ ասել, որ ի տարբերություն պարոն Մարուքյանի, ինքը չի հիշվելու ոչնչով. Կարեն Սիմոնյան

Пашинян однажды может дать приказ стрелять в народ, ради власти он готов на все – Симонян 12/23/2020 13:04 | Политика
Депутат от парламентской фракции “Просвещенная Армения” Карен Симонян не исключает, что Никол Пашинян однажды может дать приказ стрелять в народ. Такое мнение Симонян выразил в интервью программе "Позиция" в студии “ФактИнфо”.
По его словам, власть меняет людей, а Никол Пашинян изменился; больше нет демократичного, оппозиционного деятеля Никола Пашиняна.
“Есть премьер-министр Пашинян, который ради удержания власти готов на все”, - считает депутат.
Такова, по его словам, наша реальность. “Давайте смотреть на вещи реально, потому что мы 30 лет смотрели на реальность сквозь розовые очки, что и довело нас до этого состояния”, - сказал депутат.
Депутат также заявил, что возникшие опасения связаны не только с Сюником, но и с остальными областями Армении, а также со столицей – Ереваном. “Повторяю, Пашинян готов на все ради удержания власти. Он даже готов сдать врагу Сюник и Вайоц Дзор и даже Гегаркуник в придачу, лишь бы он остался у власти и убедил своих сторонников, что так было правильно, что лучше отдать Сюник и спокойно жить”, - отметил депутат от “Просвещенной Армении”.