Քաջարանի համայնքապետը հրավիրվել է ՔԿ. պաշտոնական 12/22/2020   16:51  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ ՔԿ ՀԿԳ գլխավոր վարչությունում քննվող քրեական գործի շրաջանակում, Քաջարանի համայնքի ղակավար Մանվել Փարամազյանը, այսօր՝ դեկտեմբերի 22-ին, հրավիրվել է Քննչական կոմիտե։ Այս մասին «Փաստինֆո»-ի հետ զրույցում ասաց ՀՀ ՔԿ տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնի պետ Ռիմա Եգանյանը՝ նշելով, որ քաղաքապետը բերման չի ենթարկվել։
Եգանյանը հայտնեց, որ այսօր Փարմազյանը չի ներկայացել, կապ է հաստել վարույթն իրականացնող քննիչի հետ խնդրելով՝ ներկայանալ վաղը՝ դեկտեմբերի 23-ին: Վարույթն իրականացնող մարմինը ընդառաջել է նրա խնդրանքին։

Мэра Каджарана вызвали в Следственный комитет Армении 12/22/2020   16:58  |  Лента новостей
Мэр Каджарана Манвел Парамазян вызван в Следственный комитет Армении. Его пригласили сегодня, 22 декабря, в Следственный комитет в рамках уголовного дела, расследуемого Главным управлением по особо важным делам СК. Об этом в беседе с “ФактИнфо” руководитель отдела информации по связям с общественностью СК Армении Рима Еганян, отметив, что мэр не был подвергнут приводу.
Еганян сообщила, что сегодня Парамазян не явился; он связался со следователем, попросив его перенести его вызов на завтра, 23-ое декабря. Орган, осуществляющий производство, удовлетворил его просьбу.