Լարված իրավիճակ ԿԳՄՍ նախարարության մոտ․ ոստիկանների և քաղաքացիների միջև բախում տեղի ունեցավ 12/22/2020 14:54 | ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հրաժարականի պահանջով անհնազանդության ակցիա իրականացնող քաղաքացիների մի խումբը, քիչ առաջ, ԿԳՄՍ նախարարության շենքի դիմաց էր։
Իրավիճակն այնտեղ լարված էր, քանի որ քաղաքացիները փորձում էին շենքի տարածք մուտք գործել, իսկ ոստիկանները թույլ չէին տալիս։ Արդյունքում քաղաքացիների և ոստիկանների միջև բախում տեղի ունեցավ։
Հիշեցնենք, որ այսօր վարչապետի հրաժարականի պահանջով իրականացվում են համապետական դասադուլներ, գործադուլներ, հանրահավաքներ։ Փակ են Հանրապետության տարբեր ճանապարհները։ Գործադուլ են հայտարարել մի քանի հարյուր փաստաբաններ, համալսարանականներ, Երևանի մետրոպոլիտենի վարչական աշխատակիցները։

Стычки произошли между полицейскими и протестующими у здания Минобрнауки Армении(ВИДЕО) 12/22/2020   15:19  |  Лента новостей
Несколько участников акции неповиновения с требованием отставки Никола Пашиняна с поста премьер-министра Армении собрались у здания министерства образования, науки, культуры и спорта.
Ситуация у здания накалилась. Несколько человек пытались прорваться внутрь здания. Путь им преградили полицейские. В результате между гражданами и стражами проядка произошли стычки.
Напомним, сегодня в Армении проходят акции, забастовки с требованием отставки премьера. Протестующие перекрыли дороги, улицы. К забастовке присоединились несколько сотен адвокатов, студентов, а также сотрудники метрополитена.