61 օր անհայտության մեջ գտնվող ևս 2 քաղաքացի է հայտնաբերվել 12/21/2020 21:55 | Ադրբեջանական ռազմական ագրեսիա-2020
Որոնողափրկարարական աշխատանքների արդյունքում հայտնաբերված 2 քաղաքացի՝ հայր և որդի Միքայել և Գեղամ Պետրոսյանները, ռուս խաղաղապահների և կարմիր խաչի միջազգային կոմիտեի ուղեկցությամբ քիչ առաջ տեղափոխվել են Ստեփանակերտ:
ԱԻ պետական ծառայության տնօրեն գեներալ-մայոր Կարեն Սարգսյանը և ՊԲ գեներալ-մայոր Աշոտ Բալասանյանը նրանց դիմավորել և ուղեկցել են հանրապետական բժշկական կենտրոն, որտեղ Պետրոսյանները համապատասխան բուժօգնություն կստանան:
Կարեն Սարգսյանը շնորհակալություն է հայտնել Արցախում խաղաղապահ առաքելություն իրականացնող ռուսական զորակազմին՝ հրամանատար գեներալ-լեյտենանտ Ռուստամ Մուրադովի գլխավորությամբ, ՊԲ գեներալ-մայոր Աշոտ Բալասանյանին և որոնողական աշխատանքներ իրականացնող խմբի ուղեկցողներին:
ԱԻ ծառայության տնօրեն Կարեն Սարգսյանը նշել է, որ որոնողական աշխատանքները կրում են ամենօրյա բնույթ և գործադրվում են բոլոր հնարավոր ջանքերն ու լծակները՝ անհետ կորած զինծառայողներին և քաղաքացիներին հայտնաբերելու համար:

В Арцахе нашли еще двоих граждан, числившихся 61 день пропавшими без вести 12/22/2020 09:33 | Лента новостей
Обнаружены еще двое граждан, числившихся пропавшими без вести 61 день, сообщает Государственная служба по чрезвычайным ситуациям Арцаха.
Отмечается, что в результате поисково-спасательных операций были найдены двое граждан, отец и сын, Микаэл и Гегам Петросяны, в сопровождении российских миротворцев и Международного комитета Красного Креста они недавно были доставлены в Степанакерт.
Директор Государственной службы по чрезвычайным ситуациям, генерал-майор Карен Саркисян и генерал-майор Армии обороны Ашот Баласанян встретил их, и сопроводили в Республиканский медицинский центр, где Петросянам будет оказана соответствующая медицинская помощь.
Карен Саргсян поблагодарил выполняющие миротворческую миссию в Арцахе российские войска во главе генерал-лейтенанта Рустама Мурадова, генерал-майора Армии обороны Ашота Баласаняна и сопровождающих поискового отряда.
Директор ГСЧС Карен Саргсян отметил, что поисковые работы ведутся ежедневно, для поиска пропавших без вести военнослужащих и граждан используются все возможные усилия и рычаги.