Հայաստանում հաստատվել է կորոնավիրուսի 240 նոր դեպք, առողջացել է 644 քաղաքացի 12/21/2020   12:01  |  Կորոնավիրուս
Հայաստանում դեկտեմբերի 21-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 240 նոր դեպք, առողջացել է 644 քաղաքացի, մահացել՝ 26-ը: Հիվանդության նոր դեպքերի փոքր թիվը պայմանավորված է շաբաթ-կիրակի օրերի քիչ թեստավորմամբ: Մեկ օրում կատարվել է 1009 թեստավորում: Թեստավորման ընդհանուր թիվն այսպիսով հասել է 567755-ի:
Հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 154065 դեպք, որոնցից 133176-ն` առողջացած, 2656-ը` մահվան ելքով: Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 17579 պացիենտ:
Նախորդ օրն արձանագրվել է մահվան 2 դեպք, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։ Այդպիսի դեպքերի ընդհանուր թիվը 654 է:

В Армении за минувшие сутки коронавирус диагностировали у 240 человек 12/21/2020   12:08  |  Коронавирус
В Армении за прошедшие сутки подтверждено 240 новых случаев заражения коронавирусом нового типа, выздоровели 644 граждан. За минувшие сутки от коронавируса скончались 26 пациентов. Об этом сообщили в Минздраве Армении.
По данным на 11:00 21 декабря, в общей сложности в Армении подтверждено 154065 случаев инфицирования COVID-19. Всего проведено 567755 тестов(1009 тестов за сутки).
Всего к этому моменту от коронавируса излечились 133176 пациентов. Фактически на лечении находятся 17579 пациентов. С начала эпидемии от COVID-19 в Армении скончался 2656 человек.
Накануне умерли 2 пациентов с подтвержденным коронавирусом, но смерть наступила по другим причинам. Всего таких случаев  654.
11:10 21/12/2020  |  Лента новостейМутировавший вариант коронавируса распространился в Дании, Нидерландах и Австралии