Դեկտեմբերի 22-ի ցերեկն առանձին շրջաններում, 23-24-ը շրջանների զգալի մասում սպասվում է ձյուն 12/21/2020   16:01  |  ԻՐԱԶԵԿՄԱՆ ՀԱՐԹԱԿ
Հանրապետության տարածքում՝  դեկտեմբերի 21-ի ցերեկը, 22-ի գիշերը, 25-26-ը սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։ Դեկտեմբերի 22-ի ցերեկն առանձին շրջաններում, 23-24-ը շրջանների զգալի մասում սպասվում է ձյուն, առանձին հատվածներում՝ ինտենսիվ, լեռնային շրջաններում և լեռնանցքներում՝ բուք, ճանապարհներին՝ մերկասառույց:
Օդի ջերմաստիճանը դեկտեմբերի 25-26-ի գիշերն աստիճանաբար կնվազի 8-10 աստիճանով:
Դեկտեմբերի 21-ի ցերեկը, 22-ի գիշերը, 25-26-ը սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։ Դեկտեմբերի 22-ի կեսօրից հետո, 23-24-ը սպասվում է ձյուն, գիշերը և առավոտյան ճանապարհներին՝ մերկասառույց։

Снег, метель, гололед: синоптики рассказали, чего ждать от погоды в Армении на этой неделе 12/21/2020 17:09 | Информационная платформа
Погода без осадков ожидается сегодня днем, завтра ночью и 25-26 декабря в ряде регионов Армении. Об этом сообщает "Центр гидрометеорологии и мониторинга" министерства окружающей среды РА. 23-24 декабря в большинстве регионов ожидаются снег, местами осадки будут обильными, в горных районах и перевалах прогнозируется метель, на дорогах – гололедица.
Ветер – юго-восточный, с порывами до 5-10 м/сек.. Температура воздуха 25-26 декабря ночью понизится на 8-10 градусов.
В Ереване сегодня днем, завтра и 25-26 декабря осадков не предвидится. После полудня 22 декабря, а также 23-24 декабря ожидается снег, ночью и в утренние часы – гололедица.