Նիկոլ Փաշինյանը ուղղաթիռով մտավ Սյունիք՝ շրջանցելով ժողովրդին, Սառնակունքում էլ մի բաժակ օղի խմեց 12/21/2020 11:30 | ԼՐԱՀՈՍ
Մինչև քաղաքացիները փակել էին Գորիս-Տաթև ճանապարհը ու նշում էին, որ թույլ չեն տալու վարչապետին մուտք գործել Սյունյաց աշխարհ, Գորիսի երկնքում հայտնվեց ուղղաթիռ։ Քաղաքացիները նշեցին, որ Նիկոլ Փաշինյանը ուղղաթիռով է մտել Սյունիք՝ շրջանցելով ժողովրդին։ Րոպեներ հետո Նիկոլ Փաշինյանն ուղիղ եթերում ասաց, որ առաջին կանգառը Սյունիքի մարզի Սառնակունք գյուղում է, որտեղ հանդիպեց բնակիչների հետ ու մի բաժակ օղի խմեց՝ հարգելով նահատակված զինվորների հիշատակը։

Пашинян прибыл в Сюник на вертолете: первую остановку он сделал в селе Сарнакунк 12/21/2020   11:44  |  Лента новостей
Премьер-министр Армении Никол Пашинян прибыл в Сюник на вертолете в обход жителей, перекрывших трассу Горис-Татев, чтобы не допустить его въезда в область.
Пока протестующие, перекрывшие подъезды к области, заявляли, чтобы не пустят его, в небе над Сюником появился вертолет.
Спустя несколько минут Никол Пашинян вышел в прямом эфире со своей страницы в Facebook и рассказал, что первую остановку сделал  в селе Сарнакунк, где встретился с гражданами и выпил рюмку водки, воздав дань уважения памяти погибших военнослужащих.
00:09 21/12/2020  |  Лента новостейВ СНБ Армении рассказали о размещении пограничных нарядов в Сюнике